چهارشنبه ٠١ اسفند ١٣٩٧
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب خبر داد

عملکرد شبکه بهداشت و درمان خوشاب در روز جهانی قلب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب: به منظور برنامه‌ریزی برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی، اطلاع رسانی مناسب به افراد جامعه و مبارزه همه جانبه با عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی در روز جهانی قلب واحد مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلسه ای با همکاران ستادی شبکه برگزار کرد.
دکتر مرضیه احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان خوشاب اظهار داشتند سازمان جهانی بهداشت ۲۹ ماه سپتامبر هر سال را به عنوان روز جهانی قلب تعیین کرده است و هرساله با شعاری متفاوت این روز گرامی داشته می‌شود.شعار امسال کشور ما " هم پیمان برای سلامت قلب" نام گذاری شده است.
وی افزود اولین گام برای داشتن یک قلب سالم، شناخت عوامل خطری است که قلب را تهدید می‌کنند از جمله به استعمال سیگار، فشار خون بالا، میزان کم کلسترول خوب یا HDLکمتر از ۴۰ میلی گرم در دسی لیتر، سابقه خانوادگی بیماری‌های قلبی زودرس، افزایش سن، چاقی و نداشتن فعالیت بدنی ، استرس ، تغذیه نا مناسب و... می توان اشاره کرد.
در ادامه مجید لطفی مسئول واحد بیماریها شبکه بهداشت شهرستان با بیان اینکه در سالهای اخیر آمار مرگ و میر بیماران قلبی و عروقی در دنیا افزایش چشمگیری داشته است و به گزارش فدراسیون جهانی قلب، سالانه 5/17 میلیون نفر در دنیا، بخاطر عارضه ھای قلبی جان خود را از دست می دھند. اھمیت اطلاع رسانی در خصوص راه های پیشگیری از بروز عوارض قلبی را بیش از پیش نمایان می کند .
شایان ذکر است از اهم عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این خصوص می توان به :
برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد، توزیع پمفلتهای آموزشی ،برگزاری مسابقات نقاشی در مدارس،نصب بنرهای اطلاع رسانی، اندازه‌گیری فشار خون، کلسترول خون، برپایی ایستگاه سلامت در مرکز بهداشتی درمانی رباط جز و غربالگری افراد بالای 30 سال، اطلاع رسانی گسترده از طریق فضای مجازی ، همایش پیاده روی برای پرسنل شبکه و کارکنان مرکز درمانبستر ،خطر سنجی پرسنل و...اشاره کرد/200سلطانی


١٠:٠٤ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٥٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه