جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب

برگزاری جلسه آموزشی با موضوع بیماری هپاتیت ب در مسجد گلشن شهرستان

به گزارش روابط عمومی شبکه  بهداشت و درمان خوشاب: واحد بیماری های شبکه بهداشت شهرستان با هماهنگی های انجام  شده جلسه ی آموزشی بیماری هپاتیت ب با گروه هدف جوانان را در مسجد گلشن شهرستان برگزار کرد .در این جلسه ی آموزشی مجید لطفی مسئول واحد بیماریهای شبکه بیان کرد: این جلسات فرصتي مغتنم جهت افزايش آگاهي عموم جامعه نسبت به راه هاي انتقال، پيشگيري و درمان هپاتيت هاي ويروسي و شناسايي به موقع موارد هپاتيت ويروسي است تا بتوانيم به کاهش بيشتر موارد بيماري هپاتيت B و C در جامعه برسيم.

وی ضمن اشاره به اینکه بیماری  هپاتیت از نظر لغوی به معنای التهاب کبد است که میتواند دراثر عوامل مختلف از جمله بسیاری از داروها، ویروس های مختلف و بیماری های ژنتیکی پدید می آید.

مسئول واحد بیماریهای شبکه افزود:بیماری هپاتیت میتواند بدون علامت باشد ویا علایمی بسیار شدید همراه با گرفتاری شدید کبدی ایجاد کند و از این جهت اگر درمان نشود یا فرد مبتلا دیر متوجه شود یکی از عوامل مهم ایجاد سرطان کبد در فرد است .

وی ادامه داد از مهمترین راه های انتقالی این بیماری می توان به  انتقال از راه خون و فرآورده های خونی،مادرآلوده به نوزاد، تماس جنسی حفاظت نشده ( بدون کاندم ) و خارج از چارچوب زناشویی، اقدامات دندانپزشکی در مراکز غیر بهداشتی ، انجام خالکوبی و تاتو ، استفاده از وسایل تیز و برنده مشترک ، مسواک مشترک و... اشاره کرد.

شایان ذکر است  اگر افرادی سابقه یکی از رفتارهای فوق را دارد یا اینکه در خانواده یک فرد مبتلا به هپاتیت دارند، بهتر است نسبت به انجام آزمایش هپاتیت اقدام کنند.که اقدامت پیشگیری بهترو کم هزینه تر از درمان است.سلطانی200 /.


١١:١٠ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٥٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه