جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

حسین سلطانی ، شبکه بهداشت و درمان خوشاب ، سلطان آباد ، خوشاب ، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ، معاونت بهداشت ، کرونا
یلدایی در سایه کرونا

یلدای امسال را مجازی برگزار کنید

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب:حسین سلطانی سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب با اشاره به نزدیکی شب یلدا خواستار برگزاری این آئین سنتی به شیوه های دیجیتال و مجازی شد و از عموم مردم شهرستان خواست با برگزاری گردهمایی و محافل پر خطر، برای والدین و نزدیکان خود خطر ابتلا و بیماری به هدیه نبرند.

حسین سلطانی با اشاره به درپیش بودن شب یلدا و برگزاری دورهمی‌های سنتی گفت: بخاطر حفظ سلامتی خودمان و عزیزانمان یلدای امسال را همانند دیگر مراسمات بصورت مجازی برگزار کنیم.

 

وی با اشاره به کاهش شمار مبتلایان و موارد بستری  با اجرای طرح محدودیت های دو هفته ای کرونایی و صنفی در خوشاب گفت: با همکاری مردم و اصناف، شهرستان خوشاب از وضعیت نارنجی شیوع بیماری کرونا خارج و وارد وضعیت زرد شده است

وی حفظ روند نزولی شمار مبتلایان و موارد بستری در شهرستان را بسیار شکننده دانست و افزود: در صورت هرگونه کوتاهی در اجرای دستورالعمل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی یا برگزاری دورهمی های خانوادگی، این روند با اخلال مواجه شده و ممکن است بازگشت امواج شدیدتر این بیماری به شهرستان در آینده نزدیک را شاهد باشیم

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب با بیان اینکه برگزاری تجمعات و گردهمایی‌های خانوادگی عامل اصلی شیوع ویروس کرونا است، گفت: دورهمی‌های خانوادگی می‌تواند به گسترش زنجیره انتقال ویروس کمک کنند، این دورهمی‌های خانوادگی ممکن است به شیوع خوشه‌ای ویروس نیز منجر شود.

 

وی تاکید کرد: همچنان بر تداوم همراهی و همکاری مردم در قطع زنجیره شیوع کرونا، تاکید داریم و توصیه می کنیم‌ مردم از ترددهای غیرضروری در شهر خودداری کنند.

 

حسین سلطانی با اشاره به درپیش بودن شب یلدا و پهن شدن بساط دورهمی‌ها بر پرهیز از دورهمی های خانوادگی در این شب ها تاکید کرد و گفت: بخاطر حفظ سلامتی خودمان و عزیزانمان یلدای امسال را همانند دیگر مراسمات بصورت مجازی برگزار کنیم.

 

وی بهترین راه پیشگیری را رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و گفت: با کمترین بی توجهی همه زحمات کادر بهداشت و درمان زیر سوال خواهد رفت و هیچ تلاشی به صورت یک طرفه اثر بخش نخواهد بود. و در همین راستا دست یاری به سوی تک تک مردمان شهرستان، اصناف عزیر و . . . در جهت پیشگیری بیماری کرونا دراز می کنیم تا انشالله زمستان خوبی در پیش داشته باشیم


١٩:٥٨ - جمعه ٢١ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤٩٤    /    تعداد نمایش : ١٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه