جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

حسین سلطانی، شبکه بهداشت و درمان خوشاب، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، معاونت بهداشت، خوشاب،
فرماندار خوشاب در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای شهرستان خوشاب عنوان کرد:

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت محله محور و مشارکت عمومی سازمانها انجام می پذیرد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب : جلسه مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ و بررسی فعالیت قرارگاه عملیاتی شهید سلیمانی جهت مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-19 به شیوه محله و خانواده محور مبتنی بر هر خانه یک پایگاه سلامت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سالن فرمانداری با حضور مسئولین برگزار شد. 

امان الله خدمتگزار در نخستین جلسه قرارگاه مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا در فرمانداری این شهرستان گفت: این طرح به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار هر خانه یک پایگاه سلامت عملیاتی می شود. 

فرماندار شهرستان خوشاب با بیان اینکه کمیته های حمایت و قرنطینه خانگی، رهگیری و مراقبت، آموزش همگانی، نظارت و پایش و کمیته عملیاتی محله در قالب قرارگاه عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت خواهند کرد، افزود: کلیه دستگاههای اجرایی، نهادها، سازمانها و ارگانها موظف و مکلف به همکاری لازم با اعضای قرارگاه و کمیته های زیرمجموعه هستند. 

وی افزود:در این طرح  فرمانداران به عنوان فرمانده قرارگاه، مدیرشبکه بهداشت و درمان به عنوان معاون قرارگاه و فرمانده سپاه خوشاب در جایگاه فرمانده عملیات  ایفای نقش خواهند کرد. 

فرماندار شهرستان خوشاب: ظرفیت و توان ائمه محترم جمعه و جماعات، شوراهای اسلامی شهر، روستا و بخش، اداره صنعت و معدن، اتاق اصناف ،جهادکشاورزی، تعزیرات، نیروی انتظامی،هلال احمر  بسیج و گروهای جهادی و خیرین سلامت و نقش پرنگ مردم بعنوان همیار قرارگاه، کمک کننده و تسریع کننده اهداف طرح خواهد بود 

خدمتگزار همچنین تشدید نظارت بر پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون، انجام تست های گسترده، هدفمند و هوشمند، بیمار یابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگسازی، حفاظت از گروه های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای و تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری را از جمله راهبردهای قرارگاه عملیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد. 

وی افزود: قسمت اجرایی این طرح گسترده است و جلسه توجیهی گروه بخشداران و دهیاران برگزار شده و گروه های پزشکان، پرستاران داوطلب کار میدانی و عملیاتی را انجام خواهند داد و بیماران را شناسایی خواهند کرد. 

فرماندار شهرستان خوشاب در پایان یادآور شد: انتظار می رود با مشارکت و همدلی مردم شریف شهرستان، ادارات که در این طرح وظایف مشخصی دارند ما بتوانیم از پیک بیماری و افزایش بستری ها از این طریق پیشگیری کنیم.


١٦:١٢ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤٥٦    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه