جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

حسین سلطانی ، شبکه بهداشت و درمان خوشاب ، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ، معاونت بهداشت
در راستای طرح کنترل مدیریت هوشمند

تشدید نظارت ازاماکن و اصناف شهرستان خوشاب

امان الله خدمگزار فرماندار شهرستان خوشاب در حاشیه بازدید تیم بازرسی و کنترل ستاد مقابله با کرونا شهرستان خوشاب از بازار و اماکن پرتردد شهرستان  بیان کرد: تنها راه کم شدن آمار شیوع کرونا، قطع زنجیره انتقال است و در این راستا طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند با مصوبه ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس و ابلاغ سراسری انجام شد و متعاقبا  این موضوع به همه اصناف و کسبه و بازاریان از تاریخ اول آذر ماه جهت اجرا ابلاغ شد .

وی بیان کرد: نظارت بر اجرای این طرح نیز در اولویت فرمانداری شهرستان است و  با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله بازرسان  شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، نیروی انتظامی، شهرداری به صورت مستمر فعالیت خود را به منظور کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازار و ادارات شهرستان آغاز کرده اند.
فرماندار شهرستان با تقدیر از کلیه اصناف و بازاریان که همکاری کامل را  در اجرای این طرح داشته اند افزود: تاکنون چندین واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب شده و به برخی از اماکن واصناف نیز تذکرات جدی داده شده است.

خدمتگزار تصریح کرد: متأسفانه برخی از اصناف که به نسبت سایر اصناف محل اجتماع بیشتری هستند، نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و همین امر موجب شیوع ویروس کرونا می‌شود همچنین برخی از اصناف نیز به خوبی پروتکل‌های اعلام شده از سوی بهداشت و درمان را اجرا کرده‌اند که از نزدیک از این فروشگاه‌ها بازدید و برای همراه بودن آنها جهت رعایت پروتکل ها  از صاحبان این مشاغل قدردانی صورت گرفت.

وی همچنین افزود: داشتن محلول ضد عفونی، دستکش و ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و ایمن برای کلیه مشتریان در تمامی اصناف از نکات ضروری می باشد .

فرماندار شهرستان خوشاب در پایان خاطر نشان کرد :با برنامه ریزی صورت گرفته با شبکه بهداشت و درمان ، اداره تعزیرات، اتاق اصناف، نیرو انتظامی و اداره صمت شهرستان تا پایان طرح مدیریت هوشمند کلیه اصناف و اماکن در شهرستان خوشاب توسط بازرسین بررسی و در صورت هرگونه عدم رعایت پروتکل ها بهداشتی  پلمپ خواهد شد.
٠٨:٢٤ - پنج شنبه ٦ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤٥٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه