سه شنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٨
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

پوشش 100 درصدی واکسیناسیون در سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: برنامه ایمن سازی و واکسیناسیون کودکان و بزرگسالان در سال 97 در سبزوار و شهرستان های تابعه 100درصد انجام شد.

به گزارش وبدا / دکتر فاطمه نوده به مناسبت هفته جهانی واکسیناسیون در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت درحال حاضر، واکسیناسیون سالیانه از مرگ و میر 2 تا 3 میلیون کودک در جهان جلوگیری می کند و یکی از موفق ترین و هزینه اثر بخش ترین مداخلات بهداشتی در دنیا شناخته شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون حق کودکان بوده و باید برای همه گروه‌های هدف تامین شود،افزود: در برخی کشورهای همسایه که سیستم بهداشتی ضعیفی دارند، امکان انتشار بیماری وجود دارد، لذا نگرفتن واکسن برای عده‌ای از کودکان خطر ساز می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه وضعیت واکسیناسیون در حوزه تحت پوشش را مطلوب دانست و اضافه کرد: هدف ایمن سازی و واکسیناسیون بیشتر بر روی مناطق دورافتاده و عشایر است چرا که در مناطق شهری و روستایی جمعیتی که تحت پوشش پایگاههای سلامت شهری و خانه های بهداشت روستایی هستند بدلیل دسترسی آسان، تقریبا اکثر کودکان واکسینه می‌شوند.

دکتر نوده ادامه داد : در سال 97 بیش از 140 هزار دوز واکسن به کودکان و 20 هزار دوز به افراد بزرگسال در سبزوار و شهرستان های تابعه تزریق و خورانده شده و در مجموع 72 هزار نفر از خدمات واکسیناسیون بهره مند شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا بیان اینکه مطابق استاندارد های سازمان جهانی بهداشت پوشش بالای 95% واکسیناسیون، مطلوب به حساب می آید،تصریح کرد: برنامه ایمن سازی و واکسیناسیون کودکان و بزرگسالان در سال 97 با تلاش همکاران معاونت بهداشتی و شبکه های بهداشتی و درمانی تابعه در سبزوار و شهرستان های تابعه 100درصد انجام شد.

گفتنی است؛ بیش از 600هزارنفردر شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع درغرب خراسان رضوی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی قراردارند.  

 


١٣:٣٦ - دوشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٠٦    /    تعداد نمایش : ٧٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه