منو اصلی
حدیث
تقویم
 • ارئه خدمات دندانپزشکی و حرف وابسته در شرایط اپیدمی کووید-19
  مطب های دندانپزشکی فقط با رعایت کامل دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت و انجام درمان های اورژانس دندانپزشکی قادر به فعالیت خواهند بود.

 • دستورالعمل چگونگی فعالیت موسسات پزشکی سرپایی، مطب ها، دفاتر کار در دوره همه گیری کووید-19
  دستورالعمل چگونگی فعالیت موسسات پزشکی سرپایی، مطب ها، دفاتر کار در دوره همه گیری کووید-19

 • برگزاری "کارگاه آشنایی با کد 724"
  مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در راستای توانمند سازی کادر درمانی مرکز بهداشت کارگاه آموزشی با عنوان "آشنایی باکد724" برگزار کرد.

 • برگزاری "کارگاه آشنایی با کد 247"
  مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در راستای توانمند سازی کادر درمانی مرکز بهداشت کارگاه آموزشی با عنوان "آشنایی باکد247" برگزار کرد.

 • برگزاری جلسه "هم اندیشی سوپروایزرین کنترل عفونت بیمارستان های تابعه"
  جلسه "هم اندیشی سوپروازرین کنترل عفونت بیمارستان های تابعه"باحضور معاون محترم درمان و مدیران ارشد بیمارستان های تابعه در ساعت 8 صبح مورخه97/3/8 در محل معاونت درمان برگزار گردید.

 

انتخاب دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به عنوان دانشگاه برتر کشور در امور پرستاری


ریاست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در مراسم روز پرستار از برتری حوزه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: امسال  تلاش های حوزه پرستاری این شهرستان به ثمر نشست و دانشگاه سبزوار ، شیراز و اردبیل عناوین برتر را در کشور کسب کردند

لینک خبر: http://www.webdasabzevar.ir/index.aspx?siteid=362&fkeyid=&siteid=1&pageid=39536&newsview=84790

 وزارت بهداشت امسال 6 دانشگاه برتر در امور پرستاری انتخاب کرد

وزارت بهداشت امسال 6 دانشگاه شیراز، تهران، كرمانشاه، اردبیل، شاهرود و سبزوار را به عنوان دانشگاه برتر در امور پرستاری انتخاب کرد.

 وزارت بهداشت امسال 6 دانشگاه برتر در امور پرستاری انتخاب کرد

 سیده فاطمه حق دوست اسکویی قائم مقام وزیر بهداشت در امور پرستاری در گفت‌وگو با خبرنگار نظام پرستاری با بیان اینکه معیار در انتخاب دانشگاه های برتر در امور پرستاری ساختاری، فرآیندی و برآیندی بوده است، اظهار کرد: در فاکتور  برآیند رضایت بیمار مطرح بود و این پیام ها به دانشگاه ها داده شد.

وی افزود: این فاكتورها 5 محور را شامل می‌شد از آن جمله جایگاه مدیر پرستاری است كه تطابق انتظارات با اختیارات مدیران، تام‌الاختیار بودن مدیر پرستاری در فرآیند توزیع كادر پرستاری، مشاركت موثر مدیران پرستاری در فرآیند جذب كادر پرستاری، عضویت مدیر پرستاری دانشگاه در كمیته‌های مرتبط دانشگاه، ضوابط انتصاب مدیر پرستاری از نظر تحصیلات، سنوات خدمت و سابقه مدیریتی و.... مدنظر است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور پرستاری جذب و نگهداشت كادر پرستاری را از محورهای دوم برشمرد و افزود: برنامه‌ریزی برای كاهش بار كاری، نظام پرداخت، برنامه رفاهی و اینكه این انتظار هست تا همه پرستاران بیمه مسئولیت حرفه‌ای باشند.

اسكویی با بیان اینكه محور سوم هماهنگی آموزش و بالین بود، ادامه داد: این انتظار هست تا دانشكده‌های پرستاری مامایی و مراكز تحقیقات و دانشگاه‌ها با سیستم بالین برای آموزش دانشجو هماهنگ باشند و دانشجویان امكانات مناسب را در بیمارستان داشته باشند. همچنین مشاركت پرستاران بالین در آموزش دانشجویان و آموزش مداوم مهم است باید دانشكده‌ها در برنامه آموزشی كادر درمانی موثر باشند.

وی افزود: در این حوزه مشاركت پرستاران در انجام طرح‌های پژوهشی، تعامل دانشكده‌های پرستاری و مامایی با بیمارستان در برنامه‌های پژوهشی و كاربردی در برطرف كردن مشكلات بالین مهم است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور پرستاری با بیان اینكه محور چهارم كیفیت خدمات پرستاری و در نهایت فرآیند و برآیند است، گفت: اینكه چطور باید كار كرد و نتجه چه هست و اینكه بیمار باید چقدر منتظر دریافت خدمت باشد یا میانگین مدت انتظار بیمار برای دریافت مراقبت‌های پرستاری و خدمات اورژانس چه میزان است همگی در مقوله فرآیند می‌گنجد.

اسكویی توجه به گزارش‌های پرستاری، میانگین ساعت‌های بازآموزی پرستاری، سنجش نسبت پرستاران كه به آسیب‌های شغلی ناشی از حرفه در محیط كار شدند به تعداد كل كاركنان پرستاری را از دیگر موارد برشمرد و افزود: سنجش و مقایسه‌ دوره‌ای میزان رضایتمندی كاركنان، سنجش و مقایسه دوره‌ای رضایتمندی بیماران از خدمات پرستاری، سنجش و مقایسه‌ دوره‌ای موارد زخم بستر، خطاهای پرستاران و نیز تعداد عوارض ناشی از تزریق وریدی در بیمارستان از محورهای مد نظر در انتخاب این شش دانشگاه بوده است. 

لینک خبر http://ino.ir/tehran/tabid/233/ctl/ArticleView/mid/870/articleId/4380/6.aspx

مدیرخدمات پرستاری خبر داد:

" برتری امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سطح کشور"

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از برتری امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی این دانشگاه در کشور خبر داد.

هادی سعادت منش با اظهار این مطلب گفت : طی مراسمی که در تهران برگزار شد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به عنوان دانشگاه برتر در امور پرستاری از طرف وزارت بهداشت ، درمان و علوم پزشکی انتخاب و دکتر حسن پور به عنوان رئیس دانشگاه لوح تقدیر و تندیس جایزه بزرگ را از دست معاون اول ریاست جمهوری دریافت کرد.

وی کیفیت خدمات پرستاری ، جذب و نگه داشت کادر پرستاری ، هماهنگی آموزش با بالین ، ضوابط انتصاب مدیر پرستار و جایگاه پرستاری را از مهمترین محورهایی که سبب برتری و درخشش سبزوار در کشور شد عنوان کرد.

سعادت منش با بیان اینکه مدیر پرستاری سبزوار در سال 1390 نیز از طرف وزارتخانه به عنوان مدیر برگزیده کشوری انتخاب شده بود ابراز امیدواری کرد که هدف غایی ما خدمت رسانی مطلوب به مردم است و سعی خواهیم کرد جایگاه خود را در کشور تثبیت نماییم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در راستای نحوه حل مشکلات مالی پرستاران اظهار داشت با مساعدت و پیگیری ریاست محترم دانشگاه پرداخت تسهیلات معوقه پرستاران از جمله سه ماه بدهی اضافه کاری و کارانه پرداخت و به روز شده است.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در خصوص کمبود نیروی پرستار در سبزوار نیز گفت : این کمبود نیرو کشوری است و صرفاً مختص این شهرستان نیست ما با شاخص های استاندارد فاصله داریم البته طی سال های اخیر با استخدام های متعدد از جمله جذب 20 هزار پرستار بخشی از این کمبودها حل شد. سعادت منش تعداد پرستاران شاغل در بیمارستان های سبزوار را 624 نفر برشمرد و گفت از این رقم 415 پرستار رسمی و پیمانی ، 105 نفر طرحی و 104 پرستار نیز قراردادی می باشند.١٢:٠٩ - 1392/03/01    /    شماره : ٨٨٤٤٨    /    

لینک خبر:http://www.webdasabzevar.ir/index.aspx?siteid=362&fkeyid=&siteid=1&pageid=39536&newsview=88448

آخرین مطالب
گزارش تصويري برگزاري آزمون بكارگيري  نيروهاي قراردادي گروه پرستاري -93/4/6
ابلاغ سطوح سازمانی پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی

آئين نامه استفاده از دانشجويان گروه پرستاري در بالين

   پرسشنامه لباس فرم كادر پرستاري كشور

اطلاعيه نتايج نهايي آزمون تير 93


دستورالعمل و فرم قراردادخريدخدمت پاره وقت ساعتي پرستار

كتاب برنامه ريزي استراتژيك

ارزیابی عملکرد پرستاران

برنامه توسعه فردی   
فرم ثبت نام دوره های نیازسنجی شده کارکنان بیمارستان ها  
فرم ارزیابی اثربخشی اقدامات اصلاحی صورت گرفته کارکنان   
فرم نتایج آزمون توانمندسازی اولیه -شناسایی نارسایی ها -اقدامات اصلاحی    
فرم نیازسنجی آموزشی سالانه کارکنان 
چک لیست توجیهی نیروهای بدو ورود   
آزمون توجیهی بدو ورود   
بودجه بندی برنامه عملیاتی مدیریت پرستاری 1393
 تقویم جلسات مدیریت پرستاری در سال 93
بخشنامه لزوم هماهنگی ارزیابی مدیران پرستاری بیمارستانها با مدیریت پرستاری دانشگاه
همایش تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
مجموعه قوانین و مقررات ارزیابی کارکنان
آئین نامه ها و فرم های طرح های پژوهشی
فرم انتخاب کادر پرستاری برگزیده
دستورالعمل مرخصی های استحقاقی ،استعلاجی و مراقبت ،شیردهی و بدون حقوق -مورخ 91/07/04

پمفلت های آموزشی سالمندان
بیماران دیابتی
نکات آموزشی برای بیماران سوانح و امداد ، جراحی عمومی ، ضربه سر ، سوختگی و ارتوپدی
آموزش کمک های اولیه در حوادث و سوانح برای افراد غیر حرفه ای
دانستنی های پزشکی
 بیماری های واگیر
بیماریهای زنان و زایمان
بیماران خاص (نارسایی کلیه ، ام اس(مولتیپل اسکلروزیس ) ، هموفیلی ، تالاسمی )
روش تحقیق در پرستاری
گزارش تصویری بازدید معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان واسعی
گزارش تصویری نشست مشترک معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت با معاون محترم درمان ، مدیران پرستاری و اعضاء نظام پرستاری 92/10/21
گزارش تصویری شرکت سوپروایزرین ک�%