شعر و ادب

         كانون شعر و ادب سپيدگاه :

شعر زبان گوياي دل است؛ و چه زيباست سخن گفتن از دل و شنيدن حرف دل از دل ، گرد هم آمديم و مي گوييم و مي شنويم از دل كه مايه ي زلال جان است و روح افزا

كانون شعر دانشجويي سپيدگاه در اسفند ماه سال 1389 با شعار "دلمان مي خواهد تا دورترين سادگي ها را بيايبم،گاهي جايي با مزاج شعر،آغاز به كار نمود.هدف از تآسيس اين كانون برداشتن قدمهايي –هرچند ناچيز-در جهت اعتلاي زبان وادبيات پارسي ،تغذيه روحي دانشگاه و پرورش استعداد هاي ادبي دانشجويان در زمينه هاي شعر،داستان،قطعه ادبي،متن ادبي و ... مي باشد.از جمله فعاليت هاي اين كانون مي توان به برگزاري مراسم شب شعربه مناسبت بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي در بهار90،شب شعر به مناسبت بزرگداشت حضرت حافظ در زمستان90،برگزاري اولين جشنواره ي منطقهاي شعر در شمال شرق كشور در ارديبهشت91،جلسات مداوم شعرخواني دوشنبه هر هفته،راه اندازي وبلاگ شخصي كانون به آدرس :   sepidga.blogfa.com   عضو گيري و ... اشاره نمود .

لازم به ذكر است كه اين كانون تنها زير نظر معاونت فرهنگي دانشگاه فعاليت مي كند و به هيچ يك از تشكل هاي دانشجويي اعم از بسيج ،انجمن اسلامي ، نهاد رهبري و ... وابسته نيست .

كانون شعر و ادب هم اكنون با داشتن بيش از 50 نفر عضو عادي و در حدود 12 نفر عضو فعال به عنوان فعالترين و پر مخاطب ترين كانون هاي دانشگاه شناخته مي شود .

جلسات هفتگي كانون به منظور نقد و بررسي آثار ادبي دانشجويان دوشنبه ي هر هفته از ساعت 18 تا 15/19 در اتاق جلسات دانشكده پيراپزشكي ( واقع در ساختمان شماره يك ) برگزار مي گردد .

حضور در اين جلسات براي تمامي علاقه مندان آزاد است

حضورتان را به ديده منت پذيراييم .

 

لینک های مهم

سامانه ها