• تقدیر ریاست محترم دانشگاه ، فرماندار محترم سبزوار و نماینده محترم مجلس از کلیه پرستاران بیمارستان شهیدان مبینی
  به مناسبت روز پرستار ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر مسلم به همراه فرماندار محترم ونماینده محترم مجلس جناب آقای سبحانی و هیات همراه با اهدای گل از پرستاران بیمارستان شهیدان مبینی تقدیر به عمل آوردند .

 • خروج توده 2610 گرمی تخمدان از شکم بیمار 39 ساله در بیمارستان شهیدان مبینی
  جراح و فلوشیپ آنکولوژی زنان گفت: در یک عمل جراحی ، توده تخمدان چپ با وزن ۲.610 کیلوگرم از شکم بانوی سبزواری خارج شد.

 • برگزاری همایش 2 ساعته ترویج زایمان طبیعی در مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی سبزوار
  همایش 2 ساعته ترویج زایمان طبیعی روز دوشنبه 10 دی ماه 97 در سالن اجتماعات بیمارستان برگزار گردید.

 • بازدید هیات بورد تخصصی زنان وزارت بهداشت از مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی
  هیات بورد تخصصی زنان وزارت بهداشت از مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی بازدید به عمل آوردند .

 • برگزاری کارگاه غیر حضوری شیر مادر
  بدینوسیله به اطلاع کلیه همکاران شرکت کننده در کارگاه غیر حضوری شیر مادر می رساند مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی در نظر دارد کارگاه غیر حضوری شیر مادر را از تاریخ 10/6 لغایت 10/15 برگزار نماید .

اخبار > خروج توده دو و نیم کیلوگرمی از شکم دو بیمار سبزواری


  چاپ        ارسال به دوست

جراح و فلوشیپ آنکولوژی زنان خبرداد:

خروج توده دو و نیم کیلوگرمی از شکم دو بیمار سبزواری

جراح و فلوشیپ آنکولوژی زنان گفت: در دو عمل جراحی در یک روز ،دو توده با وزن 2.5 کیلوگرم از شکم دو بانوی سبزواری خارج شد.

وبدا سبزوار/ دکتر ژیلا آگاه جراح و فلوشیپ آنکولوژی زنان و معاون آموزشی دانشگاه در گفتگو با وبدا اظهار داشت: در دو عمل جراحی در یک روز، در مرکز آموزشی درمانی واسعی ،دو توده با وزن 2.5 کیلوگرم از شکم دو بانوی سبزواری با موفقیت خارج شد.

وی افزود: اولین عمل  مربوط به خانمی30  ساله که با درد و بزرگی شکم به بیمارستان مراجعه کرده بود و پس از معاینه اولیه و انجام سونوگرافی و  سی. تی. اسکن، توده ای بزرگ در تخمدان این بیمار مشاهده شد.

وی ادامه داد: با بررسی‌های تخصصی و انجام آزمایش‌های مختلف،بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت و توده ای با وزن 2.5کیلوگرم و ابعاد حدود20 سانتیمتر  به همراه 6 لیتر مایع از تخمدان این بیمار با موفقیت خارج و در حال حاضر وضعیت جسمانی بیمار مطلوب و رضایت بخش است.

دکتر آگاه در ادامه اضافه کرد: در همین روز و در دومین عمل جراحی توده ای با وزن بیش از 2.5 کیلوگرم از شکم خانمی 14 ساله با موفقیت خارج شد.

وی افزود: این خانم با درد در ناحیه شکم به بیمارستان مراجعه کرده که پس بررسی‌های تخصصی ، توده ای بزرگ در تخمدان این بیمار مشاهده شد.

معاون آموزشی دانشگاه ادامه داد: پس از انجام آزمایشات لازم وانجام عمل جراحی بر روی بیمار، توده ای با وزن بیش از 2.5کیلوگرم و ابعاد حدود25 سانتیمتر از رحم این بیمار با موفقیت خارج شد.

متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه این توده تمام فضای شکم و لگن را پر کرده بود تصریح کرد: توده، چسبندگی زیادی به روده داشت که با انجام تکنیک های مورد نیاز عمل به طور کامل انجام و در حال حاضر وضعیت جسمانی بیمار مطلوب و رضایت بخش است.

عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به اینکه معاینات منظم،توجه به علائمی مانند بزرگی ناگهانی شکم بسیار مهم است گفت: تومور ها می توانند خوش خیم ویا بد خیم باشند که بر اساس تومور مارکرها،آزمایش خون قبل از عمل ارزیابی می شوندو با آسیب شناسی  پس از عمل نتیجه قطعی معلوم می شودو جراحی دقیق در موارد مشکوک به بدخیمی در رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است.

جراح و فلوشیپ آنکولوژی زنان اضافه کرد: توده های تخمدانی معمولا با علائم غیر اختصاصی همراه هستند که در صورت بزرگ شدن شکم به مشکلات گوارشی ارتباط داده می شوند بنابراین باید جدی گرفته شوند تا با تشخیص به موقع بتوان از عوارض ناشی از عمل جراحی جلوگیری کرد.

توده شکمی به معنی رشد غیر طبیعی سلول ها در شکم است که باعث تورم قابل مشاهده شده و ممکن است که شکل شکم را تغییر دهد. یک فرد مبتلا به توده شکمی ممکن است افزایش وزن و علائمی مانند درد شکم و نفخ را نیز تجربه کند.

 

 

 

 

تهیه و تنظیم گزارش: رضا آزاد


١٣:٥٣ - يکشنبه ٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٠٢٧    /    تعداد نمایش : ١٥٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: