چاپ        ارسال به دوست

فراخوان ارائه ­ی طرح پژوهشی در ارتباط با داده­های مرکز پایش عوامل موثر بر سلامت

فراخوان ارائه ­ی طرح پژوهشی در ارتباط با داده­های مرکز پایش عوامل موثر بر سلامت (کوهورت سبزوار)

 

فراخوان ارائه ­ی طرح پژوهشی در ارتباط با داده­های مرکز پایش عوامل موثر بر سلامت (کوهورت سبزوار)

امروزه با تغییر الگوی بیماری ها و افزایش موارد بروز و شیوع بیماریهای مزمن، انجام اقداماتی نظیر تشخیص، مراقبت پیشگیرانه، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. مطالعه پایش سلامت بصورت دراز مدت طراحی شده است و با هدف تعیین عوامل موثر در بروز بیماری های مزمن بر روی جمعیت 35 تا 70 سال در شهرستان سبزوار از طریق فراهم نمودن یک مطالعه ی آینده نگر برای بررسی و پایش عوامل موثر در سلامت جمعیت تحت پوشش و به منظور ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری های مختلف بویژه بیماری های غیر واگیر طراحی و آغاز شده و در حال انجام است.

طرح پایش عوامل موثر بر سلامت در جمعیت سبزوار با هدف بررسی اپیدمیولوژیک بیماری های غیر واگیر مزمن سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، فشارخون، دیابت، چاقی و بیماری های مزمن ریوی انجام می شود. جمعیت مورد مطالعه در فاز اول افراد بین 35 تا 70 سال ساکن در محدوده توحید شهر که آمادگی دارند با طرح بصورت داوطلبانه مشارکت کنند را شامل می شود. در طی یک سال اول اقدامات زیر انجام خواهد شد: اندازه گیری های پارا کلینیکی: اندازه گیری فیزیکی توده بدنی (قد و وزن) و اندازه گیری فشار خون. انجام آزمایشات بیوشیمی خون مانند )آزمایشات قند خون، چربی خون، بررسی کامل گلبولهای خونی، بررسی کبدی و کلیوی، آزمایش کامل ادرار .( نمونه های اخذ شده بر اساس پروتکل کشوری به صورت سرم، پلاسما، خون تام و بافی کت در دمای8۰- درجه سانتی گراد نگهداری می شوند.

در راستای گسترش تحقیقات کاربردی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و استفاده موثرتر از داده های مطالعه کوهورت سبزوار و همچنین فراهم نمودن فرصت برابر برای دارندگان ایده های نوآورانه تحقیقاتی در میان اعضای محترم هیات علمی، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، مجریان این پروژه دانشگاهی تصمیم به اعلام فراخوان ارائه پروپوزال استفاده از این داده ها در سطح دانشگاه گرفته اند. در همین راستا علاقه مندان می توانند عناوین و خلاصه پروپوزال خود را بر اساس الگوی ارایه شده (Pre-Proposal) به آدرس ایمیل   sazevarcohort@gmail.com  ارسال نمایند. نتایج بررسی پروپوزالها متعاقباً اعلام می گردد. لازم به ذکراست که در این فراخوان اولویت با طرحهای دارای نوآوری خواهد بود و پروپوزال­های پذیرفته شده می تواند مطابق با قوانین دانشگاهی شامل پایان نامه های دانشج

 


٠٩:٤٨ - يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩١٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: