چاپ        ارسال به دوست

کارگاه" اخلاق در انتشارات علمی" برگزار شد

نکات مطرح شده در کارگاه" اخلاق در انتشارات علمی"

 

نکات مطرح شده در کارگاه" اخلاق در انتشارات علمی"

بنا به گزارش روابط عمومی معاونت های تحقیقات وآموزش وفرهنگی دانشجویی، کارگاه اخلاق در انتشارات علمی ویژه اعضای هیات علمی ،دانشجویان مقطع پزشکی وتحصیلات تکمیلی و با حضور شرکت کنندگان از دانشگاه وشهرستان ها ودانشگاه های  هم جوار علوم پزشکی سبزوار در محل سالن اجتماعات دکتر سیدحسن سیادتی این دانشگاه برگزار شد.

دکتر احسان گوشکی پزشک ومتخصص اخلاق پزشکی ونیز دبیرکمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی، دبیر مرکز تحقیقات اخلاق و تاریخ پزشکی با بیان رعایت اخلاق و مسائل اخلاقی در تالیفات پژوهشی و نیز نوشته ها و طرح های پژوهشی فرمودند : فرد بایستی در نوشتن نسخه اولیه دستنوشته و یا در بازبینی و مرور نقادانه آن همکاری کند به گونه ای که متن از لحاظ محتوای علمی  دستخوش تغییر وتکامل شود . وی افزود: پر واضح است افرادی واجد این شرط می شوند که صلاحیت علمی لازم را برای مرور نقادانه و براساس تجربه علمی و سابقه تحصیلی یا کاری خود داشته باشند

 

.

 

دکتر شمسی گوشکی در ادامه اظهار داشتند : فرد بایستی نسخه نهایی دست نوشته را قبل از انتشار، مطالعه و آن را تایید کرده باشد و نیز باید مسئولیت پاسخگویی در مقابل کلیه جنبه های انجام پژوهش که منجر به انتشار مقاله می شود  را بپذیرد ، بگونه ای که بتواند به کلیه ی سوالات مطرح شده در مورد صحت محتوا و نوشتار آن پاسخ دهد.

   وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: افراد بایستی از توانمندی علمی کسانی که مراحل مختلف کار را انجام داده اند اطمینان حاصل فرمایند.

   لازم به ذکر است که  این کارگاه، از ساعت 9 صبح تا 16 بعداز ظهر و با حضور خانم دکتر فرشته قراط معاون تحقیقات وفناوری و نیز دکتر ژیلا آگاه معاون آموزشی و مدیران داخلی معاونت تحقیقات وفناوری و نیز جمع زیادی از اعضای هیات علمی و دانشجویان پزشکی  و تحصیلات تکملی تداوم یافت.

 

 

 


٠٩:٣٢ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٩٠٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: