چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی و هماهنگی پایش محصولات در سطح عرضه (PMS)

سرپرست اداره غذا ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه از برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی و هماهنگی پایش محصولات در سطح عرضه (PMS) سال97-96خبر داد.

مهندس محمد عبداله زاده سرپرست اداره غذا ، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه با اشاره به اجرای برنامه های سلامت محور سازمان غذا و دارو و ابلاغ دستورالعمل اجرای طرح (PMS)در سال 97-96  اظهار داشت: با توجه به اهمیت اجرای برنامه پایش محصولات غذایی،آرایشی و بهداشتی و با هدف کنترل و ارتقاء سلامت مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی اولین جلسه کمیته برنامه ریزی و هماهنگی طرح PMS با حضور اعضا برگزارشد.

وی با توجه به اجرای این طرح در2 مرحله 6 ماهه و در3 بخش نمونه ی کشوری ، محصولات تحت پوشش دانشگاه و محصولات بومی افزود: پس از بحث و بررسی فرآورده های مورد نمونه گیری تعیین شد که در محصولات کشوری بر اساس فراوانی نام های تجاری نسبت به انتخاب6برند در هر مرحله از طرح نمونه برداری و آزمایشات لازم انجام گردد.

مهندس عبداله زاده ادامه داد: در محصولات تحت پوشش دانشگاه مقرر شد حداقل 20% از فرآورده های غذایی ،آرایشی و بهداشتی که برای آنها پروانه بهداشتی ساخت صادر شده در سطح عرضه مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرد و 3 محصول بومی و سنتی و از هر محصول 6 برند نمونه برداری و آزمایش انجام شود.

سرپرست اداره غذا ، آرایشی و بهداشتی گفت: در پایان اجرای طرح 248 فرآورده غذایی ، بهداشتی و آرایشی از لحاظ میکروبی ، شیمیایی و همچنین برچسب گذاری در سطح شهرستان سبزوار، جوین ، جغتای ، خوشاب و داورزن مورد پایش و ارزیابی قرار می گردد و نتایج به سازمان غذا و دارو اعلام می گردد و در موارد عدم انطباق فرآورده ها اقدامات قانونی لازم صورت می پذیرد.

 


١٠:٠٧ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٧٧٦٤    /    تعداد نمایش : ١٠٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: