چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

ثبت بیش از 3هزارو 200 نمونه کووید 19در مناطق تحت پوشش/ کاهش میانگین سن مبتلایان به کرونا در سبزوار

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: از ابتدای اسفند ماه تاکنون بیش از 3هزارو200نمونه از افراد مشکوک به کرونا در سبزوار و شهرستان های تابعه دریافت شده است.

وبدا سبزوار/ دکتر علیرضا مسلم درارتباط مستقیم با برنامه پزشک شما با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان سبزوار همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد،اظهار کرد:شهرستان های جوین و جغتای طبق آخرین وضعیت اعلام شده در حالت زرد و شهرستان خوشاب و داورزن در وضعیت سفید قرار دارند.

وی افزود: از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تاکنون در سبزوارو شهرستان های تابعه بیش از 3هزار و 200 نمونه از افراد مشکوک به کرونا دریافت شده است.

رییس دانشگاه با بیان اینکه از تعداد نمونه های دریافت شده  بیش از 40 درصد مثبت گزارش شده است،اضافه کرد: در این مدت بیش از یکهزار و 600 نفر بستری شده اند که از این تعداد حدود 80 درصد از ابتدا تا کنون با حال عمومی مساعد از بیمارستان ترخیص و مابقی به صورت سرپایی درمان شده اند.

دکترمسلم با بیان اینکه نسبت فوتی ها به موارد مثبت در سبزوار و مناطق تحت پوشش حدود 7 می باشد که برابر با متوسط کشوری است،گفت: متاسفانه طی هفته های اخیر میانگین سن مبتلایان به کرونا در سبزوار کاهش یافته و به 35 تا 45 سال رسیده است و متوسط افراد فوت شده حدود 72 سال می باشد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون در مناطق تحت پوشش ، کودک مبتلا به کرونا گزارش نشده است که در صورت ابتلا بخش ویژه ای با حضور متخصصین  در بیمارستان حشمتیه پیش بینی شده است.

رییس دانشگاه با بیان اینکه متاسفانه از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز بیش از 240 نفر از کادر بهداشت و درمان سبزوار به کرونامبتلا شده اند،بیان داشت:دو مرحله غربالگری و بیمار یابی در سبزوار و شهرستان های تابعه به صورت 100 درصد انجام شد  که در رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده ایم.

دکتر مسلم با بیان اینکه هیچ مشکلی در دسترسی همشهریان به پزشکان متخصص عفونی و امکانات مورد نیاز در سبزوار و مناطق تحت پوشش نداریم، افزود:  با فعال سازی مراکز بهداشتی و درمانی 16 ساعته و ارائه  کلیه خدمات تشخیصی و درمانی در این مراکز بار مراجعه به بیمارستان کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتاکید کرد: در صورت عدم همکاری و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم قطعا روز های سخت تری در پیش خواهیم داشت.


٠٨:٤٦ - چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٠٤٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: