چاپ        ارسال به دوست

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خبرداد؛

اخذ مجوز تاسیس مرکز تحقیقات سلولی مولکولی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از اخذ مجوز تاسیس مرکز تحقیقات سلولی مولکولی در این دانشگاه خبرداد.

وبدا سبزوار/دکتر فرشته قراط ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: با استناد به رای صادره در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 12/08/1398، مرکز تحقیقات سلولی مولکولی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار موفق به کسب مجوز موافقت قطعی تأسیس شد.

وی افزود: پس از بررسی شرایط و امکانات این مرکز، بروندادهای پژوهشی و شرایط اعضای هیئت علمی و پژوهشگران فعال و بازدید مدیر مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، این مرکز توانست با تایید شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور مجوز قطعی تاسیس را کسب نماید.

معاون تحقیقات و فناوری تصریح کرد: توسعه و بکارگیری دانش در زمینه علوم سلولی مولکولی،انجام پژوهش های بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی به منظورجوابگویی به نیازهای جامعه،تربیت، ترغیب، تشویق و بکارگیری محققین و همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمانهای بین المللی از جمله اهداف راه اندازی این مرکز به شمار می رود.

دکتر قراط با اشاره به کسب رتبه برتر کشوری در ارزشیابی های سالیانه توسط این مرکز،خاطرنشان کرد:این مركز آمادگي دارد تا در راستای اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي و پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تكميلي در زمينه‌هاي تحقيقاتي بيوتكنولوژي، بيوشيمي، ژنتيك، بافت‌شناسي، جنين‌شناسي، كشت سلولي و ايمونولوژي و همچنین طرح های فناورانه و ارتباط با صنعت، همکاری لازم را با دانشگاهها، دانشکده ها، شرکت ها و صنایع همجوارداشته باشد.

گفتنی است؛ دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دارای 5 مرکز تحقیقات با موافقت اصولی از شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.

 


٠٩:٤٢ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٨٤    /    تعداد نمایش : ١٠٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: