چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه آموزشی هفته سلامت روان

جلسه آموزشی تاب آوری جهت پیام گزاران سلامت ادارات برگزار شد

 

به مناسبت هفته سلامت روان (24-17 مهرماه ) جلسه آموزشی با عنوان (( تاب آوری)) در تاریخ 22مهرماه سالجاری در محل سالن اجتماعات معاونت بهداشتی جهت پیام گزاران سلامت ادارات / سازمان ها و ارگان ها برگزار شد

 

 

دکتر نورافشار مسئول واحد آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی در ابتدای  جلسه ، از مشارکت و همکاری ارگان ها / نهادها و سازمان ها در اجرای برنامه های آموزشی تشکر کرد.

مسئول واحد آموزش سلامت، نقش و جایگاه ویژه کارمندان در یادگیری و یاددهی مطالب مرتبط با سلامت در محل کار، خانواده و اجتماع را مهم دانستند و خواستار گسترش همکاری بین بخشی در پیشبرد برنامه های بهداشتی و ارتقای سلامت جامعه شدند .

در ادامه نسرین خالقی کارشناس واحد سلامت روانی ، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی در خصوص تاب آوری، راهکارهای تقویت آن و نقش آن در ارتقای سلامت روان توضیحاتی ارائه داد و در این خصوص  گفت: افرادی که  از تاب آوری بالایی برخوردارند، معمولا کنترل بیشتری بر زندگی خود دارند، تعلق خاطرآنان به آنچه انجام می دهند، بیشتر است و عقاید و تغییرات جدید را با سهولت بیشتری می پذیرند.

خالقی  اظهار کرد : تقویت تاب آوری، ایمنی بدن را در مقابل بیماری ها افزایش می دهد و این مسئله منجر به ارتقای سلامت جسم و روان و افزایش طول عمر می شود.

در ادامه با ارائه  کلیپ معرفی مرکز مشاوره روانشناختی توسط نماینده اداره آموزش و پرورش به سوالات و ابهامات مطرح شده در مورد برنامه پاسخ داده شد .


 


١٠:٥٣ - چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: