دسترسی سریع
شنبه ٠٢ تير ١٤٠٣
En

 

تاریخچه دانشکده

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سبزوار برای اولین بار با عنوان آموزشگاه بهیاری امیر علوی در سال 1353 تشکیل شد و به عنوان یکی از مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت می‌کرد و متولی امور بهداشتی و درمانی بود که با موافقت اصولی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به عنوان دانشکده پرستاری و مامایی اعلام گردید.

شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی در اردیبهشت ماه 1387 رأی موافق خود را با ارتقای دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سبزوار اعلام و متعاقب آن در تاریخ 20/6/87 ، شورای گسترش و برنامه ریزی کشور موافقت قطعی خود را برای تاسیس دانشکده پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اعلام نمود .

در حال حاضر دانشکده پزشکی در محل جدید خود در پردیس دانشگاه علوم پزشکی با آموزش دانشجو در6رشته مختلف در مقاطع تخصصی بالینی ، پزشکی ، کارشناسی ارشد و کارشناسی ، توانسته است در تعلیم و تربیت نیروی متخصص جامعه پزشکی سهیم باشد.

این دانشکده مجهز به آزمایشگاههای : شیمی وبیوشیمی ، بافت شناسی وپاتولوژی ،فیزیولوژی و هماتولوژی، انگل شناسی وقارچ شناسی، میکروب شناسی وایمونولوژی، باکتری شناسی و ویروس شناسی  و سالن تشریح ، کتابخانه مرکزی با فضایی بالغ بر 600 متر مربع و کامپیوترهای متصل به اینترنت با پهنای باند 5 مگا بایت، امکان دسترسی به کتابخانه دیجیتال،از ساعت 8 صبح تا 8 شب وسایت کامپیوتر و واحد فناوری اطلاعات ، هم چنین مرکز مهارت های بالینی دانشکده که مجهز به انواع مانکن ها و هم چنین دستگاه شبیه ساز احیا قلبی ریوی با استفاده از تکنولوژی واقعیت ترکیبی ومدل داروخانه آموزشی وسایر امکانات وتجهیزات آموزشی مورد نیاز می باشد.

مرکز آزمون مهارت های بالینی این دانشکده با 15 ایستگاه و اتاق های مجهز به دوربین نظارت مرکزی ، کامپیوترو تجهیزات معاینه ضروری و دارای مدل داروخانه آموزشی می باشد.

تلاش مستمر در راه ارتقای کیفی آموزش‌های ارائه شده در دانشکده از جمله اهدافی است که در چشم‌انداز سال‌های آتی دانشکده تدوین شده و به حول و قوه الهی و با پشتکار و جدیت در حال پیگیری می‌باشد.

 

معرفی ریاست های دانشکده :

آقای  دکتر محمد شوریده یزدی متخصص گوش حلق و بینی

 خانم دکتر ژیلا آگاه متخصص زنان

آقای دکتر بابک پیرو شعبانی فوق تخصص هماتولوژیو آنکولوژی          

آقای دکتر حمید رضا باغانی متخصص اورولوژی

آقای دکتر امید غلامی دکترای داروشناسی

آقای دکتر مهدی جلیلی اکبریان متخصص کودکان  

آقای دکتر مجید قدسی فوق تخصص جراحی قلب و عروق

سال 1394-1387    

سال 1395-1394

سال 1396-1395

سال 1399-1396

سال 1401-1399

سال 1403-1401

سال  ..... - 1403