دسترسی سریع
چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٤٠٢

دوشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٤

اعلانات

 

 • تقويم جلسات مديريت پرستاري سال 94

 

جلسه هم انديشي فروردين ارديبهشت خرداد تير مرداد شهريور مهر آبان آذر دي بهمن اسفند
مترون ها - 2/7 3/4 4/1 5/5 6/2 7/6 8/4 9/2 10/7 11/5 12/3
سوپروايزرين آموزشي 1/23 2/13 - 4/7 - 6/8 - 8/12 - 10/13 - 12/9
سوپروايزرين كنترل عفونت 1/25 - 3/12 - 5/13 - 7/14 - 9/10 - 11/13 -

 

 • برگزاري جلسه شوراي هماهنگي پرستاري دانشگاه علوم پزشكي سبزوار 

         جلسه شوراي هماهنگي پرستاري دانشگاه علوم پزشكي سبزوار با حضور اعضاء محترم شورا و همچنين معاون محترم درمان ومعاون محترم توسعه و مديريت نيروي                انساني و كارشناس حقوقي دانشگاه جهت اجرايي نمودن بخش نامه شماره 730/209/د  در خصوص بكارگيري پرستاران پاره وقت به جايگزيني پرستاراني كه در                    استعلاجي زايمان بسر ميبرند و همچنين بخش نامه شماره 178/101/د در خصوص استفاده از دانشجويان گروه پرستاري در بالين در تاريخ 24/3/93 ساعت 9 صبح در          محل اتاق جلسات رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي برگزار گرديد. 

 • اولین ارزیابی عملکرد پرستاران بیمارستان قمربنی هاشم (ع)پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت :

  مدیران پرستاری دانشگاه در بازدید از بیمارستان قمربنی هاشم (ع) به ارزیابی عملکرد پرستاران در اجرای طرح تحول سلامت منطبق با دستورالعمل های وزارت بهداشت و درمان در حیطه های اثربخشی،کارایی،رضایتمندی،ایمنی و ...پرداختند و با انعکاس مشکلات موجود بر اهمیت موضوع تأکید نمودند.

          شایان ذکراست بیماران و همراهان بیماران در جریان این بازدید که در تاریخ 93/3/4اانجام شداز روند اجرای طرح نظام سلامت و تلاش پرسنل درمانی ابراز   

          رضایتمندی نمودند.     


 • جلسه "سوپروایزرین آموزشی "مورخه 93/1/24 ساعت 10 صبح در محل مدیریت پرستاری برگزار گردید.

 

 •  جلسه هم اندیشی                  
  فروردین      
  اردیبهشت     
  خرداد 
  تیر
  مرداد    شهریور مهر     آبان      آذر       دی        بهمن       اسفند      
    مترون ها 1/25
  2/8 3/4  4/9 5/6 6/10 7/7 8/5 9/3 10/8 11/6 12/4
   سوپروایزرهای آموزشی 1/24 2/14 3/11
  5/12
  7/20   9/23   11/19  
  سوپروایزرهای  کنترل عفونت   2/30   4/24
  6/25   8/20   10/23   12/1
 •  

     برگزاري آزمون غيرحضوري ارتقاء مهارت هاي ارتباطي :  

  با توجه به لزوم استقرار هرچه موفق تر اعتبار بخشي و در جهت توانمند سازي آموزشي كادر درماني و اداري بيمارستان ها آزمون غير حضوري ارتقاءمهارتهاي ارتباطي برگزار گرديد  ،آزمون غيرحضوري مدون(داراي امتياز بازآموزي)مهارت هاي ارتباطي با سر فصل هاي نقش دهندگان خدمت در تشخيص ارزش ها و ارتقا،مهارت هاي ارتباط ،منشور حقوق بيماران و كنترل خشم با حضور 700 نفر از كاركنان كادر درماني و اداري –مالي بيمارستان هاي واسعي ،امداد شهيد بهشتي ،شهيدان مبيني ،قمر بني هاشم (ع) شهرستان جوين و بيمارستان ولي عصر (عج)شهرستان جغتاي دانشگاه علوم پزشكي سبزوار در تاريخ 18/12/92 و20/12/92 توسط مديريت پرستاري معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي سبزوار و با همكاري سوپروايزرين آموزشي بيمارستان ها برگزار شد .

 • همایش تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همزمان با سالروز تولد حضرت زینب کبری (س)و روز پرستار در تاریخ 17/12/92ساعت 18:30در محل سالن اجتماعات هتل کاملیا با حضور معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت ،مسئولین محترم دانشگاه ،مدیران و مسئولین شهرستان و پرسنل محترم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار گردید.

  در این مراسم پس از تلاوت آیات کلام الله وحی و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران وسرود سبزوار ،دکتر مسلم ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پس از عرض خیر مقدم و تبریک روز پرستار با ارایه گزارشی افزود:73درصد پرستاران این شهرستان کارشناس هستند. وی افزود : یکی از راهبرد های ما این است که تعداد پرستارانی که در حوزه تحصیلات تکمیلی هستند، افزایش یابد.
  وی با اشاره به کمبود پرستار در کشور که استاندارد آن به ازای هر تخت 9 دهم می باشد، گفت : در حال حاضر نسبت تخت به تعداد پرستار در سبزوار 1.1 می باشد که دو دهم از نرم کشوری بیشتر است.
  رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سبزوار با اشاره به اینکه قانون ارتقای بهروری پرستاران اقدامی مهم و تاثیر گذار برای فعالیت رو به رشد این قشر می باشد ،گفت : هیچ پرستاری در این شهرستان شیفت 18 ساعته ندارد.

  وی همچنین از بیمه مسوولیت پرستاران در سبزوار نیز خبر داد و گفت : 50 درصد حق بیمه پرستاران را دانشگاه متقبل شده که در حال عقد قرارداد با بیمه هستیم.
  دکتر مسلم همچنین با بیان اینکه دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از قدیمی ترین دانشکده های این دانشگاه است ، گفت : در حال حاضر 600 دانشجو در این دانشکده مشغول تحصیل هستند.

  وی افزود : افزایش رشته های ارشد فیزیولوژی و پرستاری سالمندی نیز برای دانشکده پرستاری و مامایی سبزوار در دستور کار شورای گسترش است که امیدواریم هر چه سریعتر این مهم محقق شود.
  رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سبزوار همچنین از پذیرش دانشجو در دانشکده پرستاری شهرستان جوین هم از مهرماه سال آینده خبر داد.

  در ادامه برنامه ،موسیقی اصیل ایرانی بمناسبت تولد حضرت زینب (آوازخوانی ،دف زنی ،نی نوازی )توسط جناب آقای حجت مسکنی و آقای درقدمی وجمعی از هنرمندان سبزواری اجرا گردید.

  مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار هم در این مراسم گفت: : اجرای ارتقای قانون بهره وری از ثمرات سازمان نظام پرستاری کشور است.

  هادی سعادت منش ابراز امیدواری کرد که در مرحله بعد شاهد اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باشیم تا بیش از پیش اجرای خدمات باکیفیت پرستاری را داشته باشیم.

  وی با اشاره به چالش های موجود در پرستاری گفت:در سبزوار با آنکه نسبت تعداد پرستاران به تعداد تخت از نرم کشوری بالاتر %D(�ست ولی باز هم تحمیل اضافه کاری اجباری را به همکاران داریم.

  وی به عدم بروز رسانی چارت بیمارستان ها هم اشاره کرد و اظهار داشت : بسیاری از چارت های بیمارستانی قدیمی و با کمبود نیرو مواجه هستند.

  سعادت منش با بیان اینکه مدیریت کیفیت پرستاری در دستور کار قرار گرفته ، اظهار داشت : مرحله به مرحله در حال گذراندن فرآیندهای مربوطه هستیم.

  مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به تاکید این دانشگاه بر پژوهش های کاربردی گفت : برای این منظور برنامه ریزی و هماهنگی ها انجام شده و کارگاه های آموزشی را برای همکاران علاقمند برگزار می کنیم.

  وی اظهار داشت : برنامه ریزی شده که تا پایان سال آینده حداقل 30 پژوهش کاربردی در حیطه تخصصی به صورت مقاله ارایه داده و از نتایج آن استفاده کنیم.

  در ادامه برنامه کلیپ سرود پرستار که با همت همکاران روابط عمومی ،مدیریت پرستاری و پرستاران بیمارستان های سبزوار تهیه شده بود پخش شد .

  همزمان با برگزاری مراسم ،مسابقه نقاشی ویژه کودکان در سالن مجاور برگزار گردید و به نفرات  برتر جوایزی اهدا شد.

  در این مراسم ریاست محترم هیات مدیره نظام پرستاری سبزوار نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و کلیپ "فرشته مهربانی"که مستندی از زندگی سرکارخانم لادن نجار پیشکسوت بازنشسته و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی که توسط همکاران روابط عمومی و مدیریت پرستاری آقای آزاد و خانم بیدی تهیه شده بود به نمایش درآمد و مورد استقبال حضار واقع شدو در حضور معاون محترم وزارت بهداشت ،جناب آقای میرزابیگی از ایشان به پاس تلاش های صادقانه شان تقدیر بعمل آمد.

  جناب آقاي میرزا بیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه سبزوارگفت : قانون ارایه پروانه کار به پرستاران فعال در سطح جامعه، گامی موثر ، ضروری و تاثیر گذار در جهت نظارت و کنترل صلاحیت حرفه ای این قشر محسوب می شود.

  وی با تاکید بر استاندارد سازی حرفه ای و خدمتی پرستاری، اظهار داشت : طبق استاندارها باید به ازای هر تخت بیمارستانی دو نفر پرستار وجود داشته باشد که اکنون در این بخش با کمبود روبرو هستیم.

  میرزا بیگی افزود: تا رفع این کمبودها باید از ظرفیت و توان دانشکده های پرستاری استفاده شود.
    بر این اساس دانشجویان ترم ششم به بعد که دارای شرایط و ضوابطی از جمله معدل بالای 14 هستند می توانند به عنوان پرستار و با دریافت دستمزد مشغول بکار شوند.

  وی تشکیل معاونت پرستاری را یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت یازدهم اعلام کرد و گفت : سمت و سوی برنامه های این معاونت، ارتقای جایگاه پرستاری و رضایتمندی مردم است .

  میزابیگی با بیان اینکه تاکنون براساس هشت ماموریتی که به معاونت پرستاری ابلاغ شده ، 10 برنامه در شرف تدوین و ابلاغ است ، افزود : استفاده از دانشجویان گروه پرستاری ، ساماندهی مراکز مراقبت با تعرفه های مشخص و نظارت بر این مراکز از جمله این برنامه هاست.

  وی ارایه خدمات در منازل و مراقبت ها به صورت علمی ، تدوین آیین نامه جذب و نگهداشت سرمایه های انسانی پرستار در مناطق محروم از طریق ایجاد مشوق های آموزشی و انگیزشی و اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای به پرستاران برای نظارت و کنترل بر ارائه دهندگان خدمات پرستاری از دیگر برنامه های در دست تدوین است.
  رییس سازمان نظام پرستاری کشور افزود : بایستی کار مراقبت و پرستاری از چارچوب صرف بیمارستانی خارج شده و به متن جامعه ورود پیدا کند تا مردم بتوانند از سطح خدمات خوب و علمی مراقبتی پرستاری برخوردار شوند.

  میرزابیگی در خصوص رضایتمندی مردم از خدمات پرستاری گفت : باید این رضایتمندی بر مبنای علمی و نه بر مبنای عاطفی تعریف شود.

  وی اظهار داشت : رضایتمندی مردم از خدمات حرفه ای و علم مراقبت و پرستاری در تمام سطوح نظام سلامت و عرصه های دولتی و غیر دولتی و نیز برخوردار بودن نظام سلامت به پرستارانی با انگیزه، عالم، متخصص و با اخلاق در آینده ای نه چندان دور از اهدافی است که باید به آن برسیم.

  در پايان اين مراسم  از پرستار نمونه كشوري و 25 پرستار نمونه شهرستان سبزوار با اهداي لوح تقدير و جوايزي تجليل شد .

 • همایش تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همزمان با سالروز تولد حضرت زینب کبری (س)و روز پرستار در تاریخ 17/12/92ساعت 18:30در محل سالن اجتماعات هتل کاملیا با حضور معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت ،مسئولین محترم دانشگاه ،مدیران و مسئولین شهرستان و پرسنل محترم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار گردید.(ادامه مطلب)

 • جلسه "هم اندیشی مترون ها "در تاریخ 92/11/7در محل بیمارستان شهیدان مبینی برگزار گردید .
 • نشست مشترک معاونت محترم پرستاری وزارت بهداشت با مدیران پرستاری و اعضاء هیئت مدیره نظام پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در تاریخ 92/10/21 در محل معاونت آموزشی برگزار گردید :

  درآغاز  این جلسه که با حضور دکتر فلاحی معاون محترم پرستاری و خانم دکتر مداح رییس هیات برد و کارشناسان آن معاونت سرکارخانم کوهی و سر کار خانم افشانی ،در محل سالن کنفرانس واحد آموزش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار گردید ، مدیر محترم پرستاری دانشگاه گزارشی از فعالیت ها ودستاوردهای دانشگاه در حوزه پرستاری را ارائه نمودند و در ادامه معاونت محترم درمان ،مدیران پرستاری بیمارستان ها و اعضاء هیئت مدیره نظام پرستاری دانشگاه علوم سبزوار به طرح سوالات ،مسائل و مشکلات جامعه پرستاری پرداختند.(گزارش تصویری )(مشاهده خبر در سایت معاونت پرستاری)
 • با پیگیری معاونت محترم پرستاری وزارت متبوع ،آموزش مواجهه با  سندرم تنفسی کرونا ویروس بصورت برگزاری کارگاه های آموزشی ، کنفرانس های هفتگی ، توزیع پمفلت و ...  جهت گروه های در معرض خطر بویژه پرستاران توسط مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با مشارکت سوپروایزرین آموزشی بیمارستان ها آقای خسروجردی و خانم ها اناری ، امیریان ، نیکخواهی و صدری جغتائی و با همکاری معاونت محترم بهداشتی در  بیمارستان های امدادشهید دکتر بهشتی،واسعی،شهیدان مبینی،قمربنی هاشم(ع)نقاب،ولی عصر(عج)جغتای برگزار گردید.(لطفاً جهت مشاهده پمفلت آموزشی کرونا ویروس  کلیک کنید.
 • تصحیح اوراق اولین آزمون غیر حضوری مدون ایمنی با حضور سوپروایزرین آموزشی و سوپروایزرین کنترل عفونت بیمارستان های واسعی ،شهیدان مبینی ،امدادشهید دکتر بهشتی ،قمربنی هاشم (ع)نقاب و  بیمارستان ولی عصر (عج)جغتا�%(C و با مشارکت مدیریت پرستاری در محل معاونت درمان در تاریخ 92/09/27 انجام شد.نتایج آزمون تا پایان وقت اداری 92/10/4 توسط سوپروایزرین آموزشی بیمارستان ها به اطلاع همکاران گرامی خواهد رسید.(گزارش تصویری)

 • برنامه عملیاتی واحدهای کنترل عفونت بیمارستان های محمد واسعی،شهیدان مبینی ، امدادشهید دکتر بهشتی ،قمربنی هاشم (ع)نقاب،و�%(4ی عصر(عج) جغتای با مشارکت واحد مدیریت پرستاری و سوپروایزرین کنترل عفونت بیمارستان ها خانم ها راحله عرب اسدی ، وجیهه کوشکی، زهرا سویزی ،اعظم نیک خواهی ،صدری جغتایی برای نخستین بار در سطح بیمارستان های تابعه تنظیم گردید . برنامه های عملیاتی مذکور که برای عملیاتی کردن چهار هدف کلی 1-بهبود کیفیت واحد کنترل عفونت 2-ارتقاءسطح سلامت وایمنی بیماران3-ارتقاء سطح سلامت و ایمنی کارکنان 4-مدیریت ورهبری کارکنان واحد کنترل عفونت نگارش یافته در قالب 5فایل    word    و در حدود سیصد صفحه در سایت مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار صفحه کنترل عفونت بار گذاری شده است .(مشاهده خبر در سایت معاونت پرستاری )

   

 • جلسه "سوپروایزرین آموزشی "مورخه 92/9/27 ساعت 10 صبح در محل مدیریت پرستاری برگزار میگردد.(ب-بروز رسانی 92/09/25)

 

 • اولين آزمون  غير حضوري مدون (داراي امتياز باز آموزي) ايمني با سرفصلهاي استانداردهاي ايمني بيمار ،سلامت شغلي كاركنان ،كنترل عفونت وبهداشت محيط با حضور 150 نفر از كاركنان كادر درماني واداري -مالي بيمارستانهاي قمربنی هاشم (ع)نقاب و بیمارستان ولی عصر (عج) جغتای  دانشگاه علوم پزشكي در تاریخ 24/ 9/ 92  توسط  مديريت پرستاري معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی  وبا مشارکت سوپروایزرین آموزشی خانمها نیکخواهی و صدری جغتائی برگزار شد.(مشاهده خبر در سایت معاونت پرستاری)

 

 • اولين آزمون  غير حضوري مدون (داراي امتياز باز آموزي) ايمني با سرفصلهاي استانداردهاي ايمني بيمار ،سلامت شغلي كاركنان ،كنترل عفونت وبهداشت محيط با حضور 550 نفر از كاركنان كادر درماني واداري -مالي بيمارستانهاي واسعی ، امداد شهید دکتر بهشتی و شهیدان مبینی دانشگاه علوم پزشكي در تاریخ 20/ 9/ 92  توسط  مديريت پرستاري معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی وبا مشارکت سوپروایزرین آموزشی آقای حسین خسروجردی و خانمها امیریان و اناری برگزار شد.(گزارش تصویری) (مشاهده خبر در سایت معاونت پرستاری)

 • سوپروایزرین کنترل عفونت بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبز�%(8ار در "سومین کنگره تخصصی استانداردهای تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون "در محل همایش های بین المللی رازی در تاریخ 92/09/17و 92/09/18 شرکت نمودند.(تصاویر)
 • جلسه "سوپروایزرین کنترل عفونت "مورخه 92/9/5 ساعت 10 صبح در محل مدیریت پرستاری برگزار میگردد.(ب-بروز رسانی 92/8/12)
 • کارگاه آموزشی روش تحقیق گام به گام (پژوهش های کاربردی در پرستاری )مورخه 92/8/18-92/9/2-92/9/16 با همکاری معاونت محترم آموزشی -مرکز مطالعات و توسعه و آموزش علوم پزشکی- توسط مدیریت پرستاری در محل سالن اجتماعات بیمارستان واسعی برگزار  گردید. در این دوره که برای نخستین بار و به صورت گام به گام در سه روز متناوب و به فاصله دو هفته برگزار شد ، پرستاران در فاصله زمانی تعیین شده نسبت به انتخاب موضوع و تکمیل پروپوزال اقدام نمودند.آقایان دکتر صفاری و  حسین زاده از اعضای هیات علمی دانشگاه تدریس کارگاه مورد اشاره را بر عهده داشتند.(اسلاید های آموزشی روز اول -  روز دوم -سوم ) (گزارش تصویری)
 • جلسه "سوپروایزرین آموزشی" مورخه 92/8/4 ساعت 10در محل مدیریت پرستاری برگزار میگردد.(ب-بروزرسانی 92/7/29)
 • جلسه "سوپروایزرین کنترل عفونت "مورخه 1392/8/7 ساعت 10 در محل مدیریت پرستاری برگزار میگردد.(ب -بروزرسانی92/7/27)
 • جلسه "کمیته ارتقاء خدمات پرستاری اورژانس ها "مورخه 1392/7/30 ساعت 10صبح در محل مدیریت پرستاری برگزار میگردد(ب-بروزرسانی 92/7/27)
 •     جلسه "بررسی وضعیت فعلی اورژانس ها "مورخه 1392/7/3ساعت 10صبح در محل معاونت درمان برگزار میگردد(ب-بروزرسانی 92/7/1)
 •  نوبت دوم کارگاه برنامه ریزی عملیاتی در مدیریت پرستاری ویژه مدیران پرستاریبیمارستان ها 21  و 22 مهرماه در  بیمارستان واسعی برگزار گردید. (گزارش تصویری)
 • اطلاعیه قابل توجه همکاران محترم (خ-بروزرسانی 92/6/5)
               آخرین مهلت ارسال مدارک جهت دریافت گواهینامه نوع دوم( موضوع نامه 209/3928 مورخ 8/12/91 وزارت متبوع ) تاریخ 92/6/11 میباشد.
 • تقويم جلسات 6ماهه دوم مديريت پرستاري  درسال1392 (خ- بروزرساني:1392/6/3)
  جلسه هم اندیشی: مهر آبان آذر دي بهمن اسفند
   مترونها     1392/7/8    
      1392/8/6
     1392/9/11
   1392/10/9
    1392/11/7
   1392/12/6     
  سوپروايزرهاي آموزشي
  1392/7/28 - 1392/9/19 - 1392/11/15 -
   سوپروايزرین  كنترل عفونت - 1392/8/21 - 1392/10/17 - 1392/12/13
 • کارگاه مدیریت پرستاری ویژه مدیران پرستاری بیمارستان ها 21 و 22 مردادماه در محل بیمارستان امداد برگزار میگردد(س-بروزرسانی 30/4/92)
 
 • تقويم جلسات كميته نقل وانتقالات دانشگاه در سال 1392(س- بروزرساني:1392/4/15)
  روز تاريخ ساعت
  يكشنبه 1392/4/16 10صبح
  يكشنبه 1392/7/14 10صبح
  يكشنبه 1392/11/13 10صبح

   

  • تقويم جلسات مديريت پرستاري  درسال 1392

  فروردين ارديبهشت خرداد تير مرداد شهريور مهر آبان آذر دي بهمن اسفند
  جلسه مترونها 1392/1/26 1392/2/23 1392/3/27 1392/4/24 1392/5/28 1392/6/25 1392/7/22 1392/8/27 1392/9/25 1392/10/23 1392/11/21 1392/12/19
  جلسه سوپروايزرهاي آموزشي 1392/1/18 - 1392/3/19 - 1392/5/20 - 1392/7/28 - 1392/9/19 - 1392/11/15 -
  جلسه سوپروايزرهاي كنترل عفونت - 1392/2/17 - 1392/4/18 - 1392/6/19 - 1392/8/21 - 1392/10/17 - 1392/12/13