اخبار > جلسه گروه کاری سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ،شبکه بهداشت و درمان خوشاب ، گروه کاری شهرستان خوشاب
جلسه گروه کاری سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب : جلسه گروه کاری سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب با حضور سلطانیان معاون فرماندار ، دکتر احمدی رئیس شبکه  و دبیر گروه کاری سلامت و روئسای ادارات  واعضاء گروه درمحل  فرمانداری  شهرستان خوشاب برگزار گردید

درابتدای جلسه سلطانیان معاون محترم فرماندار خوشاب ضمن خیرمقدم به حاضرین ، دستور کار جلسه گروه کاری سلامت  که پیرامون مسائل بهداشتی شهرستان بود را بیان نمودند.

در ادامه دکتر احمدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر درمورد بیماریهای حاد تنفسی که در فصول سرد سال نمود بیشتری دارند توضیحات کاملی دادند و بهترین راه پیشگیری از آن را رعایت بهداشت فردی بیان کردند.

وی در ادامه افزودند،رعایت فاصله یک و نیم متری از افراد مشکوک و دارای علایم،شستشوی مکرر  دستها با آب و صابون،پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه و نیز پختن کامل غذاهای گوشتی و تخم مرغ و جلوگیری از تماس حفاظت نشده با حیوانات اهلی و وحشی،از راههای اصلی پیشگیری از این بیماریها می باشد.

ایشان همچنین بیشترین افراد درمعرض خطر بیماریهای حاد  تنفسی را افراد مسن یا افرادی که دچار بیماری زمینه ای  مثل بیماریهای قلبی عروقی،دیابت کنترل نشده ،فشار وخون و... بیان نمودند.

لازم به ذکر است در ادامه گروه کاری جلسه،حاضرین هرکدام نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص آمادگی در برابر بیماریهای حاد تنفسی و مشکلات بهداشتی ابراز نمودند.

گفتنی است این جلسه مصوباتی نیز داشت که از جمله میتوان به :آموزش عموم مردم در این زمینه،جلسه آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان خوشاب،توزیع بروشورهای آموزشی،بازدیدهای مشترک از اماکن تهیه و توزیع  بین راهی و...اشاره کرد.


 


١٩:٣١ - چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١١٤٢٤    /    تعداد نمایش : ٤٢٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: