اخبار > برگزاری جلسه ستاد کنترل دخانیات شهرستان جوین


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه ستاد کنترل دخانیات شهرستان جوین

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوین؛

جلسه ستاد کنترل دخانیات شهرستان جوین در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان با حضور اعضای این ستاد متشکل از آقای دکتر کوشکی رئیس شبکه بهداشت و درمان، آقای ابوالفضل  شاکری نماینده فرمانداری،آقای علیرضا هنرمند فرمانده پلیس آگاهی ،آقای بهروز اکبری نماینده اداره صمت ،آقای حسنعلی عباسی رئیس اصناف،آقای علی اصغر فتحی مقدم معاون آموزش و پرورش،آقای مجید نقابی نماینده اداره ارشاد اسلامی،آقای سعید عباس آبادی نماینده اداره تبلیغات اسلامی،آقای عبدالحمید نقابی مسئول بازرسی اصناف و آقای احمد عباس آبادی کارشناس بهداشتی شبکه بهداشت شهرستانی با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  آغاز شد.

ابتدا دکتر کوشکی ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت شهادت سردار مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی به بیان مواد قانونی و مشکلات موجود در امر کنترل دخانیات در شهرستان از جمله شیوع مصرف ناس در بین اقشار جامعه و دانش آموزان،فروش دخانیات به افراد زیر 18سال و بعضا تبلیغات دخانیات و لزوم بازرسی های مشترک مطالبی ارائه کرد.

در ادامه مهندس شاکری معاون فرماندار شهرستان در خصوص نقشه های استکبار و تهاجم فرهنگی و خطرات آن بر قشر جوان و نوچوان بر لزوم مشارکت دستگاههای اجرایی و کار تیمی تاکیید کرد.

آآقای اکبری نماینده اداره صمت در شهرستان  نیز با اشاره به آمار عاملین فروش دخانیات در شهر که حدود 25 نفر و در روستا 46 نفر می باشد از خلاء قانونی از جمله نبود مرجعی برای تحویل کالاهای قاچاق مکشوفه مانند سیگارصحبت  کرد و خواهان بازدید های گروهی شد.

 در پایان پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل به تصویب جلسه رسید:

1.آموزش و پرورش با اجرای طرح نماد و یار گران زندگی در مدارس نسبت به ارتقا فهنگ عمومی و مهارت نه گفتن دانش آموزان اقدام خواهد کرد.

2.اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق نمایش تارک دیده شده و سمینار سیار نسبت به فرهنگ سازی ممنوعیت مصرف دخانیات اقدام کرده و با مصادیق تبلیغ دخانیات در شهرستان برخورد قانونی کند.

3.مقرر گردید بازدید های گروهی متشکل از نیروی انتظامی، اداره صمت و شبکه بهداشت و درمان در خصوص جمع آوری ناس و دخانیات قاچاق در چند گروه بصورت ضربتی انجام گیرد.

4.نیروی انتظامی در هماهنگی با دادستان محترم امکان بازدید از خودروهای مشکوک  و منازل متصل به فروشگاه ها را فراهم کند.

5.مقرر گردید شهرداری با نصب بنر در بحث ممنوعیت مصرف دخانیات در پارک ها اقدام کند.


٠٩:٣٦ - يکشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١١٣٨٢    /    تعداد نمایش : ٤٠٤


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: