چاپ        ارسال به دوست

برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد تقدیر شدند
با ارتباط تلفنی رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت؛

برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد تقدیر شدند

به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه روز گذشته محفل انس با قرآن کریم در سالن سیادتی پردیس برگزار و از برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت تجلیل شد. در این مراسم دکتر محمد علی‌نژاد رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در یک ارتباط تلفنی با برگزیدگان دانشگاه سخن گفت.

به گزارش مفدا سبزوار، دکتر علی دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ابتدای این مراسم ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و تبریک به برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد به بیان ارزش‌های این کتاب آسمانی پرداخت و اظهار داشت: خداوند بزرگ این کتاب آسمانی را همانند یک کاتالوگ از زمان خلقت انسان همراه او کرد تا راهنما و چراغ راهی برای وی باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: ما انسانها اگر دنبال سعادت بوده و نیازمند آرامش هستیم باید در راستای این کتاب آسمانی گام برداشته و پیش‌روی نماییم تا ضمن رسیدن به نتیجه دلخواه به سعادت اخروی نیز دست یابیم.

دکتر دلبری قرآن کریم را یک معدن بزرگ معنویت توصیف کرد و ادامه داد: به عقیده من ما انسان‌ها هنوز آنطور که باید روی این معدن کار نکرده و معنویت و نکات کلیدی آن را استخراج نکرده‌ایم و نیازمند تفسیر فراتر این کتاب هستیم.

وی افزود: بی‌شک این کتاب آسمانی دارای نکات کلیدی و کاربردی بوده که می‌تواند در زندگی آموزش دهنده باشد و همه ما انسان‌ها نیازمند آموزش این نکات ناب الهی هستیم.

در ادامه این برنامه استاد محمدرضا جاهدنیا حافظ کل قرآن کریم به تلاوت آیاتی از کتاب آسمانی پرداخت و نورانی بودن محفل را دوچندان کرد و سپس تعدادی از حاضرین در این مراسم با طرح چند سوال از این حافط کل و پاسخ وی باعث ایجاد شور و هیجان در مراسم شدند.

بخش بعدی این برنامه پخش کلیپی زیبا تحت عنوان "لشکر عشق" در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی بود که توسط اعضای حسینه هنر سبزوار اجرا شده بود.

سخنران بعدی این مراسم حجت الاسلام ایمانی‌مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بود که ضمن تشکر از مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به جهت برگزار این مراسم معنوی، به برگزیدگان جشنواره هدهد تبریک ویژه‌ای گفت و اظهار داشت: در دست داشتن قرآن کریم توسط اساتید و دانشجوی دانشگاه و جامعه دانشگاهی بسیار شایسته بوده و جای تعظیم دارد چرا که پیمودن این راه با وجود مشغله‌های دانشگاهی، درسی و روزمرگی بسیار سخت و مشکل بوده اما با این وجود شما فرهیختگان زمان را مدیریت کرده و اوقاتی را به این امر اختصاص و در سطح کشور درخشیدید.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ادامه داد: اگر نیازمند سعادت هستیم باید در مرحله اول به کتاب آسمانی مراجعه و با آن انس بگیریم.

ایمانی‌مقدم در ادامه به تفسیر آیاتی از قرآن پرداخت و این کتاب آسمانی را یک کتاب انسان ساز معرفی کرد و اذعان داشت: انسان‌ها نیازمند برقرای ارتباط بیشتر و انس گرفتن با کتاب الهی هستند و در مرحله اول جهت برقراری این انس تلاوت روزانه آن و در مرحله بعد تفسیر آیات آن است که امیدواریم به برکات خون شهدای صدر اسلام و شهدای مدافع حرم این اتفاق برای مسلمانان صورت پذیرد.

در ادامه دکتر محمد علی نژاد رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در یک ارتباط تلفنی به برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد تبریک گفت و افزود: افسوس که شرایط کشور اینگونه بود و توفیق حضور در جمع شما را نداشته و امیدورام به زودی زود این ویروس منحوس از کشور و جامعه اسلامی رخت برکند و امکان زیارت شما قرآنیان فراهم گردد.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به جهت اهتمام ورزیدن به فعالیت‌های قرآنی قدردانی نمود و خطاب به برگزیدگان جشنواره اظهار داشت: تلاوت و حفظ آیات قرآن کریم مقدمه‌ای است برای اینکه با معارف قرآنی و آموزه‌های حیات‌بخش آن آشنا شده و با آن انس بگیریم در همین راستا از شما بزرگواران می‌خواهم در جهت تحقق اهداف قرآنی تلاش نمایید.

دکتر محمد علی نژاد سپس توضیحاتی در خصوص جشنواره قرآنی هدهد را ارائه و تصریح کرد: یکی از اهداف ما در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت تحقق بخشیدن به پژوهش‌های بین رشته‌ای در دانشگاه‌هاست و از همه اساتید می‌خواهیم تا دستاوردهای پژوهشی خود را برای مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت فرستاده و ما را در جهت تحقق این اهداف یاری نمایند.

سپس مهدی سلمانیان مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به ارائه آمار دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد برای حاضرین پرداخت و افزود: در بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت علیرغم شیوع ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر اینگونه فعالیت‌ها، با تلاش‌های صورت گرفته توسط همکارانم در مجموعه مدیریت فرهنگی و کانون قرآن و عترت، ۱۹۲۱ نفر از دانشگاهیان در ۸ بخش و ۵۱ رشته این جشنواره ثبت‌نام شدند و ۴۳ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ادامه داد: سبزوار در تعداد ثبت‌نام شدگان رتبه ۹ کشور و رتبه ۳ منطقه را کسب کرد و خوشبختانه همانند سال گذشته توانستیم ۹ رتبه کشوری را کسب نماییم.

سلمانیان افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم برای اساتید و کارکنان شرکت کننده در جشنواره ساعت آموزشی لحاظ کرده و همچنین به کلیه شرکت کنندگان تقدیرنامه اهداء نماییم تا انشاالله این اقدامات باعث ایجاد انگیزه و تداوم فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه باشد.

گفتنی است پایان بخش این محفل قرآنی تقدیر از برگزیدگان کشوری و دانشگاهی بود که با اهدای لوح تقدیر و هدیه نقدی از آنها تجلیل شد.



١١:٣٦ - يکشنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٧٣١    /    تعداد نمایش : ٧٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: