چاپ    ارسال به دوست

همایش همه با هم برای ساختن امیدی تازه برگزار شد

در آستانه فرارسیدن روز جهانی پیشگیری از خودکشی معاونت بهداشت اقدام به برگزاری همایش همه با هم برای ساختن امید ی تازه با محوریت پیشگیری از خود کشی و افسردگی برگزار نمود

 

در آستانه فرارسیدن روز جهانی پیشگیری از خودکشی  معاونت بهداشت اقدام به برگزاری همایش همه با هم برای ساختن امید ی تازه با محوریت پیشگیری از خود کشی و افسردگی برگزار نمود.

از سوی سازمان جهانی بهداشت 10 سپتامبر ( 19 شهریور ) روز جهانی پیشگیری از خودکشی نامگذاری شده است به همین منظور و در راستای ارتقای سلامت روان جامعه همایش همه با هم برای ساختن امیدی تازه در سالن آمفی تاتر شرکت نفت با حضور جمع کثیری از کارکنان حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی ، نیروی انتظامی ، بهزیستی و جمعیت عمومی و سایر ادارات شهرستان برگزار شد .

در ابتدای همایش دکتر غضنفری معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت با بیان خیر مقدم اظهار داشت موضوع همایش علیرغم اینکه موضوع ناخوشایندی است واقعیت جامعه امروز است با توجه به تغییرات روز جامعه عوامل متعددی از قبیل تغییرات اپیدمیولوزیکی ، عوامل اجتماعی ، اقتصادی در پدیده خود کشی نقش دارند.

وی گفت از دیدگاه طب سنتی افراط حرارت و برودت می تواند عامل زمینه ساز خودکشی شود . اختلالات روانپزشکی هم با برهم زدن این اعتدال سبب خودکشی می شود در طب سنتی هدف حفظ و ارتقای سلامت است .

در ادامه دکتر شگرف نخعی روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه به ارایه سخنرانی خود پرداختند ایشان به امید اشاره کردند و گفتند هم در دین مبین اسلام و هم در متون ادبی ما از امید به نیروی محرکه انسان یاد شده و داشتن امید به زندگی انسانی معنی می دهد . یکی از راههای پیشگیری از خودکشی داشتن امید و یافتن معنی در زندگی است .

عضو هیئت علمی دانشگاه به اختلالات روانپزشکی تاثیر گذار در خودکشی اشاره کرد و گفت شناسایی و مداخله به موقع و موثر می تواند در کاهش این پدیده اجتماعی اثر بخش است .

در حاشیه این همایش معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی به اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا اشاره کردند که نیازمند مشارکت همه همشهریان را می طلبد . براساس آمار افرادی که دوز یادآور تزریق کردند آمار مرگ و میر 29 برابر نسبت به سایر افراد کمتر است و همچنین با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت روان تاکنون ارتقای سلامت روان در دستور کار معاونت بهداشت قراردارد و با جدیت بیشتر دنبال می شود./

 

 

 

 

 

 

 

يکشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠١    /   ١٥١١٦  /   164

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: