دسترسی سریع
يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

21 مهر 1400 روز جهانی کاهش خطر بلایا

روابط عمومی معاونت بهداشتی / دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت روز جهانی کاهش خطر بلایا گفت: روز ١٣ اکتبر مصادف با ٢١ مهر سال 1400 به عنوان روز جهانی کاهش خطر بلایا شناخته می شود.

هر ساله شعاری متناسب با اهداف سند، سندای که سند راهبردی کاهش خطر بلایا در سال های ٢٠٣٠- ٢٠١٥ می باشد، پیشنهاد می شود؛ برای امسال نیز شعار"  OnlyTogether#  فقط با هم" در نظر گرفته شده است که نشان از لزوم همکاری تنگاتنگ همه افراد، جوامع محلی، منطقه ای و بین المللی برای کاهش خطر بلایا و حرکت به سوی تاب آوری می باشد.

وی افزود: تجربه پاندمی کووید ١٩ به ما آموخت که اگر بخواهیم برای مدیریت مخاطرات، موفق عمل کنیم باید دست در دست هم برای آن قدم برداریم.

لذا با توجه به آب و هوا وخصوصیات جغرافیایی و اقلیمی شهرستان سبزوار ما با انواع بلایای طبیعی از جمله، زلزله، سیل، خشکسالی، رانش زمین و طوفان ها روبرو هستیم.

رئیس مرکز بهداشت سبزوار ادامه داد: همه این موارد در واقع نشان دهنده اهمیت مدیریت خطر بلایا در شهرستان می باشدکه با توجه به شعار امسال یعنی " فقط باهم" این برنامه ها قابل اجرا خواهد بود.

جهت تحقق هدف کاهش خطر ناشی از مخاطرات طبیعی و انسان ساخت در سطح جامعه به مشارکت همگانی و بین بخشی تمام سازمان ها، نهاد ها و ادارات و همچنین حمایت مدیران ارشد شهرستان نیاز می باشد.


٠٨:٠٧ - سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٦١


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: