چاپ        ارسال به دوست

۸ تا ۱۴ آبان ماه هفته پدافند غیرعامل گرامی باد

جلسه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران در شبکه بهداشت ودرمان جغتای

   جلسه پدافند غیر عامل و مدیریت بحران با شعار " پدافند غیر عامل، ایران پایدار" در روز یک شنبه با حضور مهندس زرقانی رئیس شبکه بهداشت، دکتر علی شاهی ریاست بیمارستان ولی عصر(عج) و مسئولین واحد های ستادی در محل سالن جلسات برکزار گردید.

    روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جغتای/ مهندس حسین زرقانی در ابتدای جلسه با تبریک هفته نکو داشت پدافند غیر عامل گفت؛ توسعه علم و فن آوری های نوین، عامل تغییر چهره تهدیدات، در طول زمان است، و ورود دشمنان و تهدیدات آنها را در حوزه های مختلف، تضعیف و وابستگی کشور  به بیگانگان برشمرد، و تاکید کرد، واحد های ستادی نسبت به شناخت تهدیدات دشمن، پیشگیری از حوادث و اقدامات مناسب قبل و حین و بعد وقوع بلایا در چارچوب شرح وظایف خود آگاه باشند.

     وی با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل افزود؛ در روزهای اخیر هک شدن سامانه توزیع سوخت در سطح کشور از نمونه های خطر است، که می توان از وقوع آنها عبرت گرفت، و با بکار گیری اقدامات موثر در حوزه پدافند غیر عامل، آمادگی لازم جهت مقابله با حوادث انسان ساخت دست بشر و طبیعی داشته باشیم و بار خصارات (جانی و مالی) ناشی از وقوع بلایا را پیشگیری یا کاهش دهیم.

   مهندس زرقانی در ادامه خواهان برگزاری مانورهای بیشتر در سطح شبکه و بیمارستان شدند تا نقاط قوت و ضعف سیستم شناسایی، تا در موقع بروز بحران آمادگی لازم را داشته باشیم.

جلسه با برگزاری کارگاه اطفاء حریق به صورت عملی و پس از بحث و بررسی در مورد اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیر عامل با مصوبات به پایان رسید..

گفتنی است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و درغرب خراسان رضوی قرار دارد.

                        گزارش تصویری١٢:٢١ - سه شنبه ١١ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٧٧٤    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: