دسترسی سریع
دوشنبه ٠٧ آذر ١٤٠١


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

روابط عمومی پردیس دانشگاه؛

روند کامل آزمایشگاه های آموزشی پردیس دانشگاه

6 آزمایشگاه میکروب شناسی و ویروس شناسی، آزمایشگاه بافت شناسی و آسیب شناسی، آزمایشگاه انگل شناسی و قارچ شناسی، آزمایشگاه هماتولوژی و فیزیولوژی، آزمایشگاه ایمونولوژی، آزمایشگاه بیوشیمی و شیمی و اتاق استریل که برای محیط سازی، استریل و شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دکتر هادی لطفی مسوول آزمایشگاه های معاونت آموزشی طی مصاحبه ای با روابط عمومی ستاد معاونت های پردیس دانشگاه اعلام داشت:

 6 آزمایشگاه میکروب شناسی و ویروس شناسی، آزمایشگاه بافت شناسی و آسیب شناسی، آزمایشگاه انگل شناسی و قارچ شناسی، آزمایشگاه هماتولوژی و فیزیولوژی، آزمایشگاه ایمونولوژی، آزمایشگاه بیوشیمی و شیمی و اتاق استریل که برای محیط سازی، استریل و شستشو مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر هادی لطفی عضو هیات علمی دانشگاه گفت:  تمامی آزمایشگاه ها در صورت نیاز با آزمایشگاه های تحت پوشش معاونت های مختلف از جمله معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه  همکاری لازم را دارند که روند کامل آزمایشگاه ها به شرح ذیل می باشد:

 

آزمایشگاه میکرب شناسی و ویروس شناسی:

این آزمایشگاه در فضایی به مساحت 150 مترمربع ، به ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان دانشکده های پزشکی ، پیراپزشکی ، پرستاری و بهداشت می پردازد . شامل رشته های پزشکی ، علوم آزمایشگاهی ، پرستاری و مامایی ، اتاق عمل و هوشبری ، بهداشت محیط و بهداشت عمومی .

این آزمایشگاه هر ترم به حدود 200 دانشجو خدمات آموزشی ارائه می دهد .

وسایل و تجهیزات موجود : میکروسکوپ نوری ، انکوباتور ، آون ، یخچال 20- ، انواع محیط های کشت مورد نیاز جهت شناسایی و تشخیص باکتریها ، هود لامینار ، سانتریفیوژ، کلنی کانت و ...

شماره تماس با آزمایشگاه میکرب شناسی: 44018362

آزمایشگاه انگل شناسی و قارچ شناسی :

این آزمایشگاه با مساحت 80 متر مربع و با داشتن لام های آموزشی در زمینه تک یاخته های روده ای ، خونی و بافتی و لام های کرمها شامل سستودها، ترماتودها، نماتودها و همپنین لام های قارچ شناسی شامل قارچهای ساپروفیت و درماتوفیت به ارائه آموزش دروس انگل شناسی و قارچ شناسی می پردازد .

این آزمایشگاه در هر ترم به حدود 220 دانشجو از رشته ها و مقاطع مختلف خدمات آموزشی ارائه می دهد .

تجهیزات این آزمایشگاه شامل :

میکروسکوپ نوری ، انکوباتور ، آون، سانتریفیوژ ، مجموعه ای کامل از لامهای آموزشی انگل شناسی و قارچ شناسی و... شماره تماس با آزمایشگاه : 44018311  

آزمایشگاه بیوشیمی و شیمی :

آزمایشگاه بیوشیمی با فضایی تقریبا 90 مترمربع در امر آموزش به دانشجویان رشته های پزشکی ، علوم آزمایشگاهی ، کارشناسی ارشد فیزیولوژی ، پرستاری و مامایی و.... می پردازد . حدود 180 دانشجو در طول هر ترم از خدمات آموزشی این آزمایشگاه بهره مند می شوند .

تجهیزات و مواد موجود در آزمایشگاه :

اسپکتروفتومتر ، فتومتر، بن ماری ، سانتریفیوژ ، فلیم فتومتر ، سیستم الکتروفورز، انواع کیت های آزمایشگاهی اندازه گیری پارامترهای مختلف سرم و پلاسما همچون : قند ، اوره ، اسید اوریک ، کراتی نین ، LDH ، OT ، PT ، HBF ، AbA1C و......... ، انواع اسیدها ، بازها و محلولهای شیمیایی مختلف مورد نیاز جهت انجام آزمایشات بیوشیمی و شیمی .

شماره تماس با آزمایشگاه : 44018399

آزمایشگاه هماتولوژی و فیزیولوژی :

فضای تقریبی این آزمایشگاه 70 متر مربع می باشد . دروسی که در این آزمایشگاه تدریس می شود شامل :

خون شناسی 1 و 2 ، ایمونوهماتولوژی و بانک خون برای رشته های علوم آزمایشگاهی و هوشبری

فیزیولوژی رشته های مامایی ، پرتودرمانی، پزشکی ، کارشناسی ارشد فیزیولوزی ، پرتوشناسی و پرستاری

این آزمایشگاه مجهز به :

میکروسکوپ نوری ، اسپکتروفتومتر ، ECG ، کانتر شمارش سلولی ، لام های آموزشی خون شناسی ، لوسمی ها و کم خونی ها ، و میکروسکوپ سه چشمی با قابلیت اتصال همزمان به ویدئو پروژکتور و صفحه تلویزیون که کارایی زیادی در امر آموزش دارد.

شماره تماس با آزمایشگاه : 44018320

 

آزمایشگاه بافت شناسی و آسیب شناسی :

فضای این آزمایشگاه 80 مترمربع می باشد دروس بافت شناسی و آسیب شناسی رشته های پزشکی ، علوم آزمایشگاهی ، مامایی، پرتوشناسی در این آزمایشگاه تدریس می شود .

این آزمایشگاه مجهز به میکروتوم ، حمام پاتولوژی ، فور ، میکروسکوپ و .... می باشد .

 در کنار این تجهیزات لام های آموزشی بسیار خوبی در حوزه بافت شناسی و آسیب شناسی موجود و در امر آموزش مورد استفاده قرار می گیرد .

شماره تماس با آزمایشگاه : 44018373

آزمایشگاه ایمونولوژی

این آزمایشگاه دارای فضایی تقریبی 70 مترمربع می باشد . دروس ایمنی شناسی و هورمون شناسی در این آزمایشگاه تدریس می شود . دانشجویان رشته های پزشکی ، پرستاری ، مامایی ، علوم آزمایشگاهی ، اتاق عمل و هوشبری از این آزمایشگاه استفاده می کنند .

مباحث ارائه شده درس ایمنی شناسی شامل :

تست های عمومی مثل : تعیین گروه خونی ، CRP، RF، رایت ، ویدال ، BHCG ، RPR ، ASO

تست های اختصاصی : SRID ، الایزا ، ایمونوفلورسانس ، PPD ، و...

  

 

 

 

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ٢٤ آبان ١٤٠١    / شماره خبر:  ١٥٥٨١  / تعداد بازدید:  91

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: