دسترسی سریع
چهارشنبه ٢٦ مرداد ١٤٠١


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکز رشد خبر داد؛

تصویب ۸۰ طرح فناورانه و سلامت محور در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

به گزارش وبدا / دکتر رئوفی در گفتگو با وبدا اظهارکرد:بیش از۵۰ نیروی انسانی به صورت  مستقیم و غیر مستقیم در حال فعالیت و درآمدزایی  هستند که بالغ بر 20میلیارد ریال فروش محصول سلامت محور داشته اند.
وی افزود:اختصاص فضای فیزیکی مناسب در مرکز شهر ، حمایت های مالی ، آموزشی و مشاوره معنوی و همچنین تشکیل کارگاه های آموزشی توسط اساتید حاذق پارک علم و فناوری خراسان از جمله خدماتی است که در این مرکز در اختیار فناوران قرار می گیرد.
مدیر مرکز رشد دانشگاه اضافه کرد: فراهم کردن مقدمات راه اندازی پرديس فناوري سلامت توسط مرکز رشد از برنامه های مرکز بوده که با حضور معاون محترم تحقیقات وزارت بهداشت، و پیگیری های رییس دانشگاه  و معاونت تحقيقات این امر مهم میسر گردید وموافقت اوليه  راه اندازی پردیس  فناوري سلامت  دريافت شد.
دکتر رئوفی بیان داشت:احداث پردیس سلامت یک اولویت بشمار می رود و راه اندازی آن با وجود مرکز رشد و واحدهای فناورانه و ظرفیت های علمی دانشگاه زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیاد و افزایش تولید محصولات سلامت محور را فراهم می کند.
وی گفت:همچنین در سفر اخیر معاونت محترم تحقیقات وزارت بهداشت ، اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان جهت اعطای تسهیلات به کارآفرینان حیطه فناوری سلامت اختصاص یافت.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناورانه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: این مرکز در زمینه های تخصصی مختلف اعم از طب سنتی، گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی ، مواد غذایی ارگانیک ، بیوتکنولوژی پزشکی ، تحقیقات جامع باروری و ناباروری ، فیزیک پزشکی و بهداشت محیط و کنترل آلاینده های زیست محیطی زمینه ی ارائه خدمات به فناوران را فراهم می نماید./آزاد


١٢:٠٣ - چهارشنبه ١ تير ١٤٠١    /    شماره : ١٤٧٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: