پنج شنبه ٢٠ بهمن ١٤٠١
 • کسب موفقیت همکار مدارک پزشکی در همایش کشوری فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت
  مقاله آقای ابراهیم آذری زینکانلو کارمند مدارک پزشکی بیمارستان قمر بنی هاشم (ع) در همایش کشوری فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت در 25 تیرماه با ارائه سخنرانی پذیرش شد

 • برگزاری اولین همایش فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت
  اولین همایش انجمن فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت در تاریخ 25 تیر 97 در تهران برگزار می شود

 • پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران به مدیران پرستاری اعطاء شد
  هدف از صدور پروانه صلاحیت حرفه ای،حفظ حقوق مردم و ارائه مراقبت های پرستاری با کیفیت به بیماران و مددجویان در بالین و در سطح جامعه می باشد.

 • ابلاغ بخشنامه واگذاری اطلاعات
  گروه مدیریت آمار و اطلاعات درمان از معاونت درمان وزارت بهداشت آخرین دستورالعمل واگذاری اطلاعات و ارائه پرونده را در تاریخ 8 دی ماه 95 به بیمارستانها ابلاغ کرد

اخبار > دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال نصب و راه اندازی شد


 چاپ    ارسال به دوست

 

 

معاون درمان دانشگاه :

دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال نصب و راه اندازی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال با اعتباری بالغ بر20میلیارد یال در مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان این دانشگاه نصب و راه اندازی شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: دومین دستگاه ماموگرافی دیجیتال با اعتباری بالغ بر20میلیارد ریال در مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان این دانشگاه نصب و راه اندازی شد.

به گزارش وبدا / دکتر محمد نعمت شاهی ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با وبدا اظهار کرد: این دستگاه که از دستگاه های مامو گرافی با کیفیت بالای مو جود است با قابلیت هایی همچون کاهش زمان دسترسی به اطلاعات قبلی پرونده بیمار،بالا بودن میزان دقت اطلاعات و تسریع در ارائه خدمات در مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام بیماری‌های غیر واگیر و سرطان کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار آغاز به کار نمود.

وی با بیان اینکه مهمترین کاربرد دستگاه ماموگرافی تشخیص به موقع بیماری سرطان سینه می باشد،افزود: شایع ترین بیماری در بین زنان بیماری سرطان سینه می باشد که با راه اندازی این دستگاه می‌توان با تشخیص به موقع این بیماری اقدامات پیشگیرانه انجام داد.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه هر حرکت مثبت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها کمک به رشد و سلامت جامعه می باشد،اضافه کرد: انجام ماموگرافی برای زنان بالای ۴۰ سال هر دو سال یکبار ضروری و در تشخیص به موقع و راه های پیشگیری و درمان بسیار حائز اهمیت است.

دکترنعمت شاهی با اشاره به برنامه های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درزمینه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان،بیان داشت: وجود دستگاههای به روزماموگرافی،سونوگرافی،کولونوسکوپی وکولپوسکوپی،ارائه ویزیت های تخصصی ومشاوره ژنتیک از جمله  اقدامات دانشگاه در این زمینه است و اگر فرد مبتلا باشد با روش استاندارد به صورت دوره ای تحت درمان قرار می گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطر نشان کرد: طراحی و اجرای اقدامات موثر در زمینه بیماری های غیرواگیر،سبزوار را جز شهرهای پیشرو در این زمینه قرار داده که امید است با تشخیص به موقع بیماری ها،هزینه های بیماران و نظام سلامت را کاهش دهیم.

 

تاریخ درج خبر: سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٨    / شماره خبر:  ١٠٥٢١  / تعداد بازدید:  3015

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: