چاپ    ارسال به دوست

 

 

کسب یه رتبه قابل تقدیر در هجدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری توسط دانشگاه

دکترمعصومه هاشمیان مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از برگزاری هجدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری خبر داد و گفت: این جشنواره با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت، روسا، معاونین و مدیران مراکز مطالعات دانشگاههای علوم پزشکی کشور اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش های رازی برگزار شد.

دکترمعصومه هاشمیان مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از برگزاری هجدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری خبر داد و گفت: این جشنواره  با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت ، دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت، روسا، معاونین و مدیران مراکز مطالعات دانشگاههای علوم پزشکی کشور اردیبهشت ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش های رازی برگزار شد.

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی  گفت: در این همایش دکتر هاشمی وزیر بهداشت اظهار داشت: در طول بیست سال گذشته که در حاشیه وزارت بهداشت قرار داشتم می دیدم که برای آموزش پزشکی، مکتب های مختلفی ایجاد می شود و یکی از اتفاقات مهم و مبارکی که در دولت یازدهم در حوزه آموزش پزشکی رخ داد، تبدیل چند صدایی در حوزه آموزش پزشکی به همنوایی بود و شاهد هم افزایی در این حوزه بودیم.

 وزیر بهداشت افزود: زمانی که در وزارت بهداشت کار خودمان را آغاز کردیم 15 مجموعه در وزارت بهداشت در قالب طرح تحول سلامت، هر کدام ایده ای داشتند اما در حال حاضر، همه یک هدف را دنبال می کنند، نقشه راه مشخص است و همه در رسیدن به افق های ترسیم شده، همدل هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به عدم وجود مشکلات و دخالت ها در آزمون های پزشکی در دولت یازدهم، گفت: از دولت و معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دلیل اقدامات ارزشمندی که انجام دادند و البته اقدامات بدی که انجام ندادند، تشکر می کنم و شاهد بودیم که برخی نهاد ها، بی دلیل در آزمون های پزشکی دخالت می کردند و دکتر لاریجانی در این حوزه، ایستادگی کرد و از حق و حقوق مردم دفاع کرد.  

                                     
وزیر بهداشت در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حلول ماه شعبان و فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، گفت: امیدواریم که مردم در این ماه عزیز و در انتخابات پیش رو، مسیر عقلانیت و استفاده از تجربیات گذشته و بین المللی را انتخاب کنند تا شاهد عزت و مجد کشور و انقلاب اسلامی باشیم.

در ادامه مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به شرکت بیش از 2000 نفرو ارسال 600 مقاله و 250 فرایندآموزشی به این همایش را بی سایقه دانست و اظهار داشت: دراین همایش همانند سال های گذشته دانشگاه علوم پزشکی سبزواربا برپایی غرفه ، شرکت اعضا هیات علمی در پانل ها وکارگاه های آموزشی وهمچنین حضور دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه در نشست های مرتبط حضور پررنگی داشت.

دکتر هاشمیان با اشاره  به ارتقا کیفی مقالات ارائه شده توسط شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته افزود : بحث آموزش مجازی وحرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم از مهمترین مباحث جشنواره امسال بودند که لازم است دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درخصوص این دوبرنامه مهم اقدامات جدی تری انجام دهد.

 وی برگزاری کارگاه آموزش نحوه تهیه ی محتوای الکترونیک از سوی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار دراین همایش  را که با استقبال شرکت کنندگان روبرو شد از جمله اقدامات جدید مرکز مطالعات دانشگاه اعلام نمود وافزود: دانشگاه سبزوار موفق به کسب سه رتبه قابل تقدیردر حیطه های یادگیری الکترونیکی و ارزشیابی آموزشی توسط خانم معصومیان  ومحصولات آموزشی از سوی دکتر دلبری گردید.

شایان ذکر است: دراولین روز همایش دکتر هاشمی وزیر بهداشت به همراه دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت  از غرفه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید وضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی سبزواردر خصوص اقدامات مرتبط با آموزش مجازی وتاسیس داروخانه آموزشی، با فرایند طراحی وساخت مولاژ آناتومی آشنا شدند.120


 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦    / شماره خبر:  ٦٣٤٠  / تعداد بازدید:  1105

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: