يکشنبه ١٣ آذر ١٤٠١


به گزارش خبرنگار وبدا مهدی بازقندی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از برگزاری دومین مجمع خیرین سلامت در سبزوارخبر داد
در ابتدای این مراسم دکتر علیرضا مسلم رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مجمع خیرین سلامت  شهرستان سبزوار افزود : تلاش ما بر این است که خیرین منطقه سبزوار را به سمت حوزه سلامت سوق بدهیم که خود نیاز به فرهنگ سازی دارد.

دکتر مسلم  اظهار داشت: سلامت یکی از وظایف مهم هر دولتی است که باید بدون هیچ منتی انجام گیرد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد از حوزه سلامت را در اختیار دارد، افزود: ۷۵ باقی مانده این حوزه را ۲۱ سازمان مردم نهاد اداره و به مردم خدمت رسانی می کنند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطر نشان کرد: دولت امسال برای طرح تحول نظام سلامت ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است.

دکتر مسلم با اشاره به اینکه دولت در نظر دارد در این طرح پرداختی ها از جیب مردم کم شود، تصریح کرد: با انجام این طرح باز هم در متوسط جهانی در رتبه بالایی قرار داریم.

وی افتتاح جراحی قلب باز، رادیوتراپی، و کامل کردن عملیات عمرانی بیمارستان حشمتیه را از جمله طرح های در حال انجام این دانشگاه برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: وظیفه ما اعتماد سازی است و باید فرهنگی ایجاد شود که خیرین به سمت حوزه سلامت سوق پیدا کنند.

دکتر مسلم با بیان این نکته که خیرین همیشه یار و یاور دانشگاه بوده اند گفت: ما تمام نیازهایمان را درون کتابچه ای تهیه کرده ایم که ان را در اختیار شما بزرگواران قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجمع خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: ما در این مجمع به دنبال تشکیلاتی پویا، کار آمد و به دور از گرایشات سیاسی هستیم.


در ادامه معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیرین سلامت کشور نیز گفت: تا کنون بلغ بر ۲۴۰۰ میلیارد تومان عملکرد داشته ایم.

اسماعیل غنیان اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت کشور در سال ۸۶ به دستور مقام معظم رهبری و بنا بر ضرورتی که در این حوزه از جامعه دیده میشد تشکیل گردید.

وی افزود: هم اکنون این مرکز ۱۸۰ شعبه در سراسر کشور دارا می باشد که ۵۱ شعبه آن دارای دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی است.

غنیان با بیان اینکه نگاه ما به این ۵۱ شعبه نگاه ستادی است، اضافه کرد: هر کدام از این ها می توانند زیر مجموعه های داشته و ایجاد نمایندگی در سایر شهرهای مجاور مرتبط با دانشگاه کنند.

عضو مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: سبزوار بزرگ را از دیر باز می شناسم و می دانم که این منطقه دارای ظرفیت بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه ما در این مجمع کار سیاسی نمی کنیم، ادامه داد: فضای مرکز باید فضای خیرخواهانه باشد.

معاون امور استان های مجمع سلامت کشور گفت: بالغ بر ۵۰ هزار خیر عضو این مجموعه می باشند و مجمع نیز تاکنون ۲۴۰۰ میلیارد تومان عملکرد داشته است.

غنیان احداث ۲۵۰۰ واحد در حوزه سلامت کشور را از جمله اقدامات مجمع عنوان و خاطر نشان کرد: ما در کنار دانشگاه های علوم پزشکی و نه در مقابل آنها هستیم.
 در پایان انتخابابات مجمع با حضور اکثریت اعضا برگزار گردید  و نتیجه به شرح ذیل اعلام گردید :
بر اساس نتايج اين انتخابات به ترتيب دکتر سعید مهران پور، مهندس جلال تعصبی، دکتر رضا فروزان(سبزوار) ، دکتر  قزلقارشی(جوین) ، نوروز علی نوروزی(جغتای)، سلطان آبادی(خوشاب) و خسروجردی(داورزن) به عنوان اعضاي اصلي هيئت مديره مجمع خيرين سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار انتخاب شدند.

در اين انتخابات همچنين حسین صفار و معماری(سبزوار) به عنوان اعضاي علي البدل هيئت مديره اين انجمن انتخاب شدند.

لازم به ذکر است اقایان محمود محجوبین(جغتای) و منجی(جوین) به عنوان بازرس اصلی و اقای هادوی فر(سبزوار) به عنوان بازرس علی البدل این شورا انتخاب و معرفی گردیدند.
 در ادامه اعضا منتخب مجمع اقای دکتر مهرانپور را بعنوان رئیس مجمع  ،آقای دکتر فروزان بعنوان نایب رئیس ، آقای جلال تعصبی بعنوان خزانه دار  و آقای نوروزی بعنوان مدیر عامل انتخاب نمودند