• بازدید تیم مدیریتی و کنترل عفونت بیمارستان در روزبهداشت جهانی دست
  از بخش های درمانی وبهداشتی بیمارستان بازدید واز برخی از همکاران وپرسنل پیشگام در رعایت بهداشت دست که از همکاران نمونه در عرصه های بهداشت دست بودند تقدیر بعمل آمد.

 • برگزاری آئین تجلیل از نیروهای خدماتی به مناسبت روز جهانی کار وکارگر
  به مناسبت روزجهانی کار وکارگر وبه منظور قدردانی اززحمات نیروها وپرسنل خدماتی بیمارستان امداد روز گذشته طی مراسم باشکوهی از آنان تجلیل شد

 • اولین عمل جراحی بسته ی کنترل درد درغرب خراسان رضوی
  به گزارش روابط عمومی بیمارستان امداد وسوانح شهید بهشتی سبزوار ،اولین عمل در محل اتاق عمل بیمارستان امدادتحت عنوان :جراحی وکنترل درد در منطقه ی غرب خراسان رضوی ،بصورت کم تهاجمی وبسته وبدون بیهوشی در خانم بیمار 54 ساله که بعلت مشکلات اولیه ی ریوی تحت عمل جراحی سمت چپ قفسه سینه وریه قرار گرفته بودتحت مداوا ودرمان قرار گرفت وبهبود یافت.

 • برگزاری کارگاه آموزشی اخلاق در بیمارستان امداد
  به مناسبت ماه مبارک رمضان هر دوشنبه صبح یکدوره کارگاه آموزشی در محل سالن اجتماعات بیمارستان امداد وسوانح شهید بهشتی برگزار می شود.

 • در تقویم ایرانی ۱۵ اسفند ماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی است.
  روز درخت‌کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند. این روز معمولاً در روزهای پایانی زمستان یا روزهای نخست بهار است.  چاپ        ارسال به دوست

پیام

کسب رتبه اول کشور در اهدای عضو


دکتر سروش معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به مناسبت 31 اردیبهشت ماه روز اهدا عضو، این روز را خدمت تمامی فعالان این حوزه که با همکاری بی دریغ و فرهنگ سازی اهدای عضو در نجات جان بیماران قدم برمی دارند را تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان / دکتر سروش عنوان کرد :

در سال 1399 به علت همه گیری کرونا و مثبت شدن تست کوید بیماران مرگ مغزی اکثر بیماران از چرخه اهدای عضو خارج شدند و تنها یک مورد به اهدا رسید که در سال 1400 این عدد به 10 رسید؛ که در این خصوص دانشگاه سبزوار موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

وی افزود : از ابتدای سال 1401 نیز تا کنون سه بیمار مرگ مغزی شناسایی شده به بیمارستان منتصریه مشهد جهت اهدا عضو منتقل شده اند.

معاون درمان دانشگاه  با اشاره به اینکه در حال حاضر 30000 سبزواری کارت اهداء عضو دریافت کرده اند تصریح کرد: افراد علاقمند از دانشگاه ها ، ادارات ، اصناف و ... برای اطلاع رسانی بیشتر در خصوص اهدا اعضا به عنوان سفیر هدایت  می توانند با شماره 44011026 تماس و جهت ثبت نام کارت اهدا عضو ضمن تماس با واحد مربوطه می توانند به سایت www.ehdacenter  مراجعه و ثبت نام نمایند..

دکتر سروش اضافه کرد: همکاری و برگزاری جلسات متعدد با مسئولین شهرستان در راستای فرهنگ اهداء عضو، برگزاری همایش های آموزشی،برگزاری 2 دوره جشن نفس و تقدیر از خانواده های اهداء کننده عضو،راه اندازی بوستان نفس به یاد اهداء کننده گان عضو و دیدار با خانواده آنان، پیگیری ارتقاء دانشگاه از واحد شناسایی به مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی و سپس مرکز پیوند، از جمله برنامه ها ی دانشگاه در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی اهداء عضو بوده است.

وی خاطر نشان کرد : مجموع اهدای عضو دانشگاه سبزوار تاکنون 125 مورد بوده است که منجر به بهبود حال 478 بیمار گردیده است که به تفکیک 177 کلیه، 98 کبد، 130 قرنیه، 65 پوست، 2 پانکراس و 6 قلب به بیماران نیازمند اهدا شده است.


١٣:٥١ - شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٤٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: