تاریخچه بیمارستان

بیمارستان امداد شهید دکتر بهشتی سبزوار (معروف به امدادی) در سال 1350 فعالیت خود را به عنوان بیمارستان سوانح زیر نظر جمعیت شیر و خورشید آن زمان آغاز نمود و به تدریج با تشکیل سازمان منطقه ای بهداری و الحاق آن به این سازمان ، بخش های درمانی از حالت عمومی خارج و بخش های اعصاب و ارتوپدی و جراحی به طور مجزا به آن اضافه شد. سپس با تاسیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به عنوان مرکز آموزشی – درمانی فعالیت خود را ادامه داد.

 

در زمان جنگ تحمیلی از جمله مراکز مهم و فعال خدمت به مجروحین جنگی بود با توجه به قرار گرفتن شهرستان سبزوار در مسیر تهران – مشهد بار ترومای ناشی از سوانح ترافیکی در شمال شرق کشور بعد از مشهد به این بیمارستان ارجاع می گردد با توجه به فاصله زیاد جاده شاهرود و سبزوار و عدم وجود مراکز درمانی مجهز در این مسیر باعث شلوغی و مراجعه ی زیاد مسافرین و زائرین که دچار سانحه شده اند به این مرکز می گردد و به عنوان سانتر قوی تروما شناخته شده می باشد با توجه به وجود تخصص های مختلف (جراحی عمومی– ارتوپدی و جراحی مغز و اعصاب ) پوشش و پذیرش تمام عمل های الکتیو اورژ انس از شهرستان های مجاور (بردسکن – جوین – جغتای – اسفراین - فرومد) به این مرکز ارجاع داده می شود.

بیمارستان به تدریج مراحل توسعه و گسترش خود را ادامه داد و بخش های ICU – سی تی اسکن – سونوگرافی- اکوکاردیوگرافی و پاتولوژی به آن اضافه گردید. شهرستان سبزوار با پوشش جمعیت شهری 300000 نفر و جمعیت حومه 300000 نفر جزء مراکز درمانی پر جمعیت محسوب می شود و از نظر جغرافیایی با توجه به قرا گرفتن در مسیر اتوبان مشهد – تهران به عنوان بزرگترین و مهمترین بیمارستان ترومای شهر سالیانه به طور متوسط 127336 مراجعه کننده داشته و بیش از 9496 عمل جراحی بزرگ انجام می شود.


* متصدیان پست ریاست بیمارستان از ابتدا تا کنون:

 

آقای امیر علوی آقای دکتر معمار آقای دکتر شاهرخی آقای دکتر طاهرنیا
آقای دکتر اقبال آقای دکتر قربانی آقای دکتر اخوان آقای دکتر عابد
فاقدعکس فاقدعکس
آقای دکتر ستایش آقای دکتر غضنفری آقای دکتر حسن یزدی آقای دکتر شهرآبادی

آقای دکتر نعمت شاهی آقای دکتر سید مهدی میرحمیدی آقای دکترصادق وزیری
آقای دکتر ایوب توکلیان

* متصديان پست مديريت بيمارستان از آغاز تا كنون :

1- خـــانم طباطبايي 2- خانم مسترشدي 3- آقاي يزداني 4- آقاي سيد ابوالفضل احمدي 5- آقاي شهرآيیني 6-آقاي مسكني

7- آقاي نژاداسماعيل 8- آقاي سعادت‌منش 9 - آقاي طبسي 10-آقاي بروغني 11-آقای فیلسرایی12- آقای  دکترسرجمعی 13-آقای ابارشی

* متصديان پست متروني از آغازتا كنون :

-1 خانم نامدار 2-خانم علــوي 3- خانم احمدنژاد 4- آقاي حسين پيشنمــــازي 5- خانم جعفرزاده. 6- آقاي دستوراني 7-خانم وحيدي 8- خانم سعيدي 9-آقاي فيلسرايي 10-خانم حسینی11-خانم شم آبادی12-خانم ششتمدی 13- خانم وحیدی 14-آقای مهدی حبیبی


 


- بخشهاي فعال بيمارستان عبارتند از:

 

بخش اورژانس

درمانگاه تخصصی

بخش جراحي مغز و اعصاب

بخش جراحی ارتوپدي

بخش جراحي عمومي

بخش مراقبت هاي ويژه

بخش سوختگی

اتاق عمل مرکزی


بیانیه چشـم انـداز
مرکزآموزشی پژوهشی ودرمانی امداد شهید دکتر بهشتی سبزوار

*********************************************


با اتکا به عنایت خداوند متعال با افق 5 ساله برانیم تا سال 1398 با ارائه بهترین خدمات آموزشی- پژوهشی و تشخیصی درمانی به مراجعین و ارتقاء سطح دانش کارکنان ضمن احراز رتبه برتر کشور بر اساس استانداردهای اعتبار بخشی به عنوان یکی از پیشرفته ترین مراکز درمانی بین مراکز همجوار معرفی گردیم.بیانیه ماموریت


مرکزآموزشی پژوهشی ودرمانی امداد شهید دکتر بهشتی سبزوار

*********************************************

مرکزآموزشی پژوهشی ودرمانی امداد سبزوار در غرب استان خراسان رضوی به ارائه خدمات تشخیص و درمانی پیشرفته به منظور ارتقاء سطح سلامت جامعه آموزشی نیروی انسانی و پژوهشی در علم پزشکی می پردازد.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جستجوی پیشرفته   جستجوی وب