چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه؛

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پیامی ۱۶ اکتبر روز جهانی بیهوشی و هوشبری را به همه فعالان این عرصه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار؛ دکتر عقیل اله کیخسروی افزود: این روز از آن سبب به نام روز جهانی بیهوشی و هوشبری نامگذاری شده است که اولین استفاده موفقیت‌آمیز از اتر برای بیهوشی بیماران انجام گرفت.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: در سال‌های متمادی شاهد پیشرفت‌های عظیم در زمینه بیهوشی و هوشبری و همچنین علوم جراحی بوده‌ایم که نویدبخش سلامت برای بیماران نیازمند به جراحی و ثمره زحمات و تلاش‌های متخصصین این عرصه است.

وی خاطرنشان کرد: رشته هوشبری و بیهوشی از مهم‌ترین رشته‌های علوم بالینی است و متخصصین و کارشناسان این رشته در حساس‌ترین بخش‌های بیمارستانی یعنی اتاق عمل و ICU فعالیت می‌کنند که بالاترین مسؤلیت حرفه‌ای را برای آنان رقم می‌زند، به‌ویژه هم‌اکنون که شیوع بیماری کرونا، این مسؤولیت و خطری که آنان را تهدید می‌کند دوچندان کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اینجانب ضمن گرامیداشت "روز بیهوشی و هوشبری" این روز را به تمامی اعضا هیات علمی، متخصصین، کارشناسان و دانشجویان این عرصه که خدمات انحصاری، ارزشمند و حیاتی انجام می‌دهند، تبریک گفته و از درگاه خداوند متعال سلامتی و توفیق روزافزونشان را مسئلت 


١١:١٩ - شنبه ٢٤ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٧٠٨    /    تعداد نمایش : ٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: