چاپ        ارسال به دوست

دکتر دلبری در دومین جلسه کمیته انطباق دانشگاه علوم پزشکی سبزوار؛

«میزان رضایت خدمات گیرندگان» اهمیت بالایی دارد / لزوم تلاش کلیه واحدهای تابعه دانشگاه برای دستیابی به این هدف

به گزارش مفدا سبزوار، صبح امروز سه‌شنبه بیستم مهر ماه، دومین جلسه کمیته انطباق دانشگاه با حضور معاونین دانشگاه، رئیس سازمان نظام پزشکی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دیگر مسئولین در سالن اجلاس شهید چمران پردیس دانشگاه برگزار شد.

دکتر علی دلبری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این جلسه ابراز داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه انطباق صورت گرفت تلاش کردیم تا در جهت رشد مجموعه دانشگاه در این حوزه گام برداشته و با انجام بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای تابعه نسبت به شناسایی نقاط قوت و ضعف اقدام نماییم.

دلبری تصریح کرد: مطمئنا در هر واحدی کم و کاستی‌هایی وجود داشته و دارد اما با توجه به بازخورد تیم بازرسین انطباق و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که شرایط کلی دانشگاه در این حوزه مطلوب است. با این وجود مجموعه کمیته انطباق دانشگاه در تلاش است تا شرایط فعلی را بهبود ببخشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه رعایت انطباق در حوزه بهداشت و درمان از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: رضایت خدمات گیرندگان از دانشگاه و حوزه درمان حائز اهمیت بوده و همه ما باید تلاش کنیم تا این امر محقق گردد.

در ادامه مهدی سلمانیان مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه اظهار داشت: با رصد انجام شده در میزان رعایت انطباق در واحدهای تابعه دانشگاه، این مدیریت مکلف به تدوین کتابچه‌ای با عنوان «اخلاق حرفه‌ای، تعالی سازمانی» شد که به بیان مطالبی در حوزه‌های انطباق، پوشش حرفه‌ای، صیانت و امر به معروف و نهی از منکر می‌پردازد.

مدیر تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در ادامه سخنان خود به تشریح این کتابچه برای اعضای جلسه پرداخت و ادامه داد: در این کتابچه مباحث مهم و کلیدی برای مطالعه مسئولین گنجانده شده است که امیدواریم با انتشار آن به صورت الکترونیکی و تعدادی نسخه چاپ شده که در هر واحد، معاونت و بیمارستان قرار خواهد گرفت شاهد ارتقاء شاخص‌های مطلوب در این حوزه باشیم.

در پایان این جلسه مصوب شد تا هر یک از معاونین نسبت به معرفی بازرسین جدید کمیته انطباق دانشگاه اقدام نمایند تا نسبت به صدور ابلاغ آنها اقدام گردد.

همچنین مقرر گردید تا ۲۰۰ نسخه از کتابچه "اخلاق حرفه‌ای، تعالی سازمانی" چاپ و جهت مطالعه به واحدهای تابعه ارسال شود.

 


١٣:٠٦ - سه شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٦٩٨    /    تعداد نمایش : ١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: