دسترسی سریع
سه شنبه ٠٧ تير ١٤٠١

 شرایط عمومی دانشگاه

آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

         دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال 1365 با عنوان دانشکده علوم پزشکی سبزوار، فعالیت آموزشی خود را آغاز و در سال 1387 با ارتقاء به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، تاکنون به فعالیت خود ادامه می­دهد. در این دانشگاه دانشجویان در 5 دانشکده پزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی، بهداشت و دانشکده پرستاری جوین در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی PH.D و دستیاری در 31 رشته مشغول به تحصیل می­باشند.

شرایط خوابگاهی:

     دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تعهدی در قبال واگذاری خوابگاه ندارد؛ ولیکن در صورت وجود فضای خالی همواره اهتمام بر اسکان تمامی دانشجویان غیربومی بوده و خواهد بود.

امور تغذیه:

    مجموعه سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل: سلف سرویس پردیس، سلف سرویس بیمارستان­ها و سلف مجتمع­های خوابگاهی همواره در وعده­های صبحانه، نهار و شام آماده خدمت­رسانی به دانشجویان گرامی می­باشد. آن دسته از دانشجویان عزیز که در مجموعه­ی پردیس کلاس­های تئوری، عملی و... دارند می­توانند جهت استفاده از وعده نهار در سلف سرویس پردیس و نیز دانشجویانی که کارآموزی شان در هر کدام از بیمارستان­های تابعه دانشگاه هست می­توانند از وعده نهار در نظر گرفته شده در سلف سرویس بیمارستان­ها استفاده نمایند. همچنین دو وعده صبحانه و شام در مجتمع های خوابگاهی دخترانه (حضرت زینب(س) و مجتمع خوابگاهی پسرانه (حضرت رضا (ع)) سرو و در اختیار دانشجویان خوابگاهی قرار می­گیرد.

 سرویس­های نقلیه جهت تردد دانشجویان

     اداره نقلیه مسئولیت هماهنگی تردد دانشجویان بین مجتمع­های خوابگاهی، ایستگاه­های تعیین شده شهری و پردیس دانشگاه و بیمارستان­ها را بر عهده دارد و روزانه با تمام توان در راستای ایجاد سهولت برای انتقال دانشجویان به مکان­های آموزشی دانشگاه و خوابگاه­ها اقدام می­نماید.


امور رفاهی:

     با عنایت به رسالت صندوق رفاه در خصوص ایجاد زمینه مناسب جهت رشد استعدادها و کمک به وضع تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعد و کم بضاعت، و باتوجه به دستورالعمل اعطای تسهیلات به دانشجویان عزیز ؛پرداخت وام­های دانشجویی طبق جدول ذیل می باشد. شایان ذکر است؛ پرداخت تسهیلات منوط به تحقق منابع اعتباری این صندوق خواهد بود.

­ردیف

وام

مبالغ به ریال

1

وام تحصیلی

مجردی(ماهیانه)

متاهلی(ماهیانه)

000/500/3

000/000/7

2

وام ضروری عادی

مقاطع(کاردانی.کارشناسی.ارشد.پزشکی)

مقاطع(دکترای تخصص و دستیاری)

000/000/15

000/000/30

3

وام ودیعه مسکن

000/000/400

4

وام تولد فرزند

000/000/30

5

وام ازدواج

000/000/100

6

وام شهریه (وام تبصره2)

با توجه به اعتبار تخصیصی

7

وام دانشجویان دستیاری

000/000/200

 

*باتوجه به آیین نامه فعالیت­های دانشجویی به کلیه­ی دانشجویانی که متقاضی فعالیت  دانشجویی در طول دوران تحصیل می­باشند طبق اولویت بندی کاردانشجویی تعلق می­گیرد. در ضمن هرساله 10 درصد به مبلغ پرداختی افزوده می گردد.

ردیف

مقطع

 (کاردانی و کارشناسی و ارشد)

(پزشکی)

1

مبلغ هرساعت (به ریال)

440/55

000/66