نحوه درج محتوا در پرتال دانشگاه

بعد از ورود به پرتال دانشگاه ، در منوی بالای برنامه روی محتوا کلیک کنید . سپس در زیر منوی نمایش داده شده روی مدیریت صفحات محتوا کلیک کنید .

در پنجره باز شده با توجه به نوع دسترسی خود وارد شاخه خود و سپس برای درج صفحه جدید به مسیر مورد نظر رفته و سپس روی دکمه درج صفحه جدید کلیک کنید .

در پنجره باز شده در قسمت نام صفحه ، نام صفحه مربوطه را وارد کنید و روی ارسال کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود .

برای درج مطلب در صفحه مربوطه روی ویرایش صفحه فعلی کلیک کنید ، تا پنجره زیر نمایش داده شود .

در پنجره بازشده در قسمت نوع صفحه را برای درج محتوا روی صفحه پاراگرافی و دانلاود فایل تنظیم شود . برای قسمت پوسته میتوانید تقلید از صفحه قبل و یا پوسته مد نظر خود را انتخاب کنید . سپس روی کلید تنظیمات کنار آن کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود .

پنجره جاری ویرایشگر متنی شبیه به نرم افزار word را نمایش میدهد . مطلب خود را وارد کنید و سپس استایل مورد نظر را با استفاده از دکمه­های مربوطه به مطلب بدهید . در صورتی که میخواهید فایلی را در صفحه جاری جهت دانلاود قرار دهید روی دکمه انتخاب فایل کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود .

 

برای قرار دادن فایل دانلاود در صفحه ابتدا باید فایل مربوطه روی پرتال بارگزاری شود و سپس آدرس آن در صفحه قرار داده شود . برای انجام این کار ابتدا در صفحه جاری روی دکمه Browse کلیک کنید . تا پنجره File Upload باز شود .

در پنجره مربوطه به مسیر فایل روی هارد سیستم خود رفته و فایل مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی کلید open کلیک کنید . به پنجره قبلی بازگشت داده میشوید . نام فایل انتخابی کنار دکمه Browse کلیک شده نمایش دهده میشود .  

شما میتوانید سه عدد فایل به صورت هم زمان روی سرور بارگزاری کنید . برای این کار برای هر فایل روی دکمه Browse کلیک و فایل را از سیستم خود انتخاب کنید . نهایتاً روی دکمه ارسال کلیک کنید تا فایلها روی سرور بارگزاری شود . بعد از بارگزاری فایلها در قسمت سمت چپ همین پنجره روی نام فایل بارگزاری شده کلیک و سپس روی دکمه انتخاب تصویر/فایل کلیک کنید تا پنجره قبل برگردید . در پنجره جاری بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نظر نهایتاً روی دکمه ثبت تغییرات کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده در صفحه مورد نظر قرار بگیرد .

برای ویرایش صفحه­ای که از قبل وجود داشته است همانند درج صفه جدید به مسیر مورد نظر رفته اما بجای درج صفحه جدید روی صفحه مورد نظر کلیک و سپس مراحل گفته شده را تکرار کنید .