چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت تحقیقات وفناوری دانشگاه:

ارتقای رتبه اچ ایندکس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

دکتر امید غلامی مدیر پژوهشی دانشگاه ضمن اعلام این خبربه روابط عمومی معاونت تحقیقات وفناوری دانشگاه  گفت:

اچ ایندکس معیاری جهت ارزیابی توانمندی علمی پژوهشگران، سازمانها و کشورهاست که نقش و توانمندی آنها در پیشرفت علم را نشان میدهد. این شاخص توسط پایگاههای استنادی بین المللی از جمله WOS، اسکوپوس و گوگل اسکالر نشان داده میشود. نحوه محاسبه این شاخص بر اساس تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی پژوهشگران است. به این صورت که وقتی بیان میشود شاخص یک محقق یا یک سازمان 10 است به این معنی است که آن محقق یا سازمان دارای 10 عنوان تولید علمی بوده است که حداقل 10 استناد کسب کرده است. این شاخص بیشتر بر نقش پژوهشگر و کیفیت مقاله تاکید دارد.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا بهمن ماه 96 دارای اچ ایندکس 17 بوده است که این عدد در حال حاضر به 18 رسیده است. این بدین معنی است که 18 عنوان از تولیدات علمی پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار حداقل 18 استناد دریافت کرده اند که عناوین این مقالات در سایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه موجود می باشد.

با توجه به اینکه در پژوهشهای مختلف بر نقش عاملهای همکاریهای علمی ملی و بین المللی و چند مرکزی، مطالعات میان رشته ای، حرکت در حوزه های داغ علمی، حضور در شبکه های اجتماعی، نشر مقالات در نشریات دارای کیفیت بالاتر و میان رشته ای و ... در کسب استنادها تاکید شده است، پیشنهاد میشود پژوهشگران توجه جدیتری به این موارد داشته باشند.


 

 


١٥:٢٧ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٨٠٥٢    /    تعداد نمایش : ٧٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: