چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت بهداشتی خبر داد:

برگزاری همایش سفیران سلامت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار

همایش سفیران سلامت دانشجویی در مورخه 14 اسفند 96 در محل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دانشجویان منتخب گروه پرستاری و بهداشت  با هدف توانمند سازی دانشجویان و نقش آنان درارتقاء سلامت جامعه برگزار شد .

در این همایش ابتدا علیکی کارشناس آموزش سلامت معاونت بهداشتی در خصوص برنامه سفیران سلامت، اهمیت آن و روند اجرای برنامه سفیران سلامت دانشجویی در دانشگاهها توضیح دادند.

سپس معتمد کارشناس مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس بر مراجعه به سایت آوای سلامت و نصب رایگان اپلیکیشن سلامت نوجوانان و جوانان جهت دریافت مطالب علمی و مورد تایید وزارت بهداشت  تاکید کردند .

برآبادی کارشناس سلامت روان، خود مراقبتی در سلامت روان با تاکید برکنترل  افسردگی، اضطراب و پیشگیری از خودکشی را بیان نمودند .

در ادامه فیروزی کارشناس مسئول واحد بهبود تغذیه ضرورت توجه به برنامه غذایی سالم و نقش آن در پیشگیری از بیماری های مزمن از جمله فشارخون، دیابت، سرطان ها و ... راشرح دادند.

کرابی کارشناس برنامه اچ آی وی / ایدز در خصوص راههای پیشگیری، انتقال، درمان و اهمیت رفع انگ و تبعیض درجامعه  در شناسایی و درمان موفق بیماران مطالبی را ایراد نمودند.

مهندس غلامی کارشناس برنامه کنترل دخانیات روند کسترش مصرف سیگار و قلیان در جامعه و بیماری های مرتبط  در مواجهه با دود و دخانیات را تو ضیح دادند .

در خاتمه کتاب راهنمای خود مراقبتی جوانان به شرکت کنندگان تحویل داده شد و مقرر گردید آزمون الکترونیکی در سایت دانشگاه علوم پزشکی از مورخه 20 فروردین  لغایت 30 فروردین سال 97 بارگزاری شود و به شرکت کنندگانی که حداقل 70 درصد نمره علمی را کسب نمایند،  کارت سفیر سلامت دانشجو و گواهی شرکت در همایش اعطا گردد . /140


٠٨:٠٠ - سه شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٨٠١٧    /    تعداد نمایش : ٧٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: