چاپ        ارسال به دوست

هفته جهانی سالمند

برگزاری کارگاه آموزشی سالمندی با همکاری شبکه بهداشت و درمان و بهزیستی شهرستان داورزن

روابط عمومی/ همزمان با هفته جهانی سالمند و با هماهنگی های صورت گرفته توسط مرکز خدمات جامع سلامت و سازمان بهزیستی مزینان و با دعوت از سالمندان، جلسه آموزشی ویژه سالمندان توسط کارشناسان ستادی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا تاج مزینانی روابط عمومی شبکه ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از فاطمه مزینانی رئیس بهزیستی مزینان به جهت همکاری در برپایی جلسه و حضور سالمندان در بهزیستی، به بیان اهداف جلسه پرداخت و از حضور کارشناسان ستادی در مزینان قدردانی نمود.

خانم رضایی کارشناس واحد بهداشت خانواده شبکه، جایگاه افراد سالمند در جامعه را بسیار ارزنده دانست و در ادامه با اشاره به اهمیت تکمیل فرم های مراقبت از سالمندان در خانه های بهداشت و لزوم مراجعه کلیه افراد سالمند به خانه های بهداشت جهت تشکیل پرونده، در خصوص هرم غذایی و تغذیه مناسب در دوران سالمندی، آموزش های لازم را ارائه نمود.

در ادامه حمید رادسپهر مسئول واحد بهداشت روان به معرفی مشکلات روانی دوران سالمندی مثل کم خوابی افسردگی، آلزایمر، بی اختیاری ادرار پرداخت و ضمن ارائه راه کار در خصوص هر یک از این مشکلات، نحوه برقرای ارتباط مؤثر با جوانان توسط افراد سالمند را با انجام کار عملی و توضیحات تکمیلی، مورد بررسی قرار داد.

در پایان جلسه، اندازه گیری فشار خون و توزیع مکمل های سالمندان حاضر در جلسه توسط خانم ها استادیان کاردان بهداشت خانواده مرکز خدمات جامع سلامت شهدای مزینان و فاطمه مزینانی بهورز خانه بهداشت مزینان انجام گرفت و همکاران شبکه بهداشت و درمان و مرکز خدمات جامع سلامت شهدای مزینان به همراه رئیس بهزیستی از ساختمان و تجهیزات خانه سالمندان مزینان که در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد بازدید نمودند../ تاج مزینانی١٣:٤٠ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٧١٤٧    /    تعداد نمایش : ٦٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: