چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری:

برگزاری کارگاه های آموزشی طرح پایش سلامت سبزوار

  کارگاه های آموزشی طرح پایش سلامت سبزوار (مطالعه آینده نگر کوهورت سبزوار) با هدف استاندارد سازی فرآیند جمع آوری داده ها در مطالعه پایش سلامت سبزوار و همچنین در جهت پیروی از پروتکل اصلی مطالعه کوهورت پرشین به مدت سه روز برگزار شد.

در این کارگاه نمایندگان طرح ملی کوهورت پرشین (Persian cohort) به آموزش نیروهای سه برابر ظرفیت برای جذب در مطالعه کوهورت سبزوار پرداختند تا در کارگاه های آتی (یک ماه بعد) به انتخاب افراد مستعد و متناسب برای جذب و همکاری در این مطالعه بپردازند.

لازم به ذکر است ؛ مطالعات پایش سلامت سبزوار زیرمجموعه مطالعه آینده نگر کوهورت پرشین می باشد که به سرپرستی دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری  وزارت بهداشت، در 17 استان کشور در حال برگزاری است.

"مطالعه پایش سلامت سبزوار" اولین مطالعه پژوهشی بزرگ و با استانداردهای بین المللی در سبزوار می باشد که به همت معاونت تحقیقات و فناوری به سرپرستی دکتر موسوی جراحی (محقق اصلی مطالعه)، آقای میلاد نظرزاده (عضو هیئت علمی دانشگاه)، خانم زینب بیدل (عضو هیئت علمی دانشگاه) و  ابوالفضل راد (عضو هیئت علمی دانشگاه) در حال اجرا می باشد.

در ابتدای این کارگاه سه روزه دکتر پوستچی (رئیس مرکز کوهورت پرشین) به اهمیت و جایگاه انجام این مطالعات در جهان پرداخت و با ارائه برنامه دقیق کارگاه ،مشارکت دقت هر چه بیشتر شرکت کنندگان را خواستار شد.

وی تصریح کرد :با شروع فاز اول مطالعات همچون انجام آزمایشات و جمع آوری اطلاعات از مراجعین ،حدود یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

براساس تصمیم گرفته شده در این کارگاه میلاد نظرزاده به عنوان ناظر فنی کوهورت سبزوار انتخاب شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با طرح پایش سلامت سبزوار و همچنین برای آگاهی از نحوه ثبت نام در این طرح می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://www.medsab.ac.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=6037


٠٨:٢١ - يکشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦٣٨٥    /    تعداد نمایش : ١٠١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: