چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، معاونت بهداشتی، مشاغل سخت و زیان آور
در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار صورت گرفت؛

بررسی 534 پرونده مشاغل سخت و زیان آور

روابط عمومی معاونت بهداشتی / دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در سال 1398 و سه ماهه اول سال 1399 مجموعاً یک هزار و 263 عنوان شغلی توسط بازرسان بهداشت حرفه ای بررسی و آلاینده سنجی شده است.

وی افزود: این تعداد بازرسی برای بیش از 534 پرونده که  تقاضای بررسی  سخت و زیان آور بودن مشاغل شان  بوده است صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت سبزوار گفت: برای طرح پرونده در کمیته کارشناسی بهداشت حرفه ای می بایست تمام بیست سال سابقه شغلی کارگر مورد بررسی و آلاینده سنجی قرر گیرد که ممکن است از یک تا 10 شغل در یک یا چندین کارگاه و کارخانه باشد.

وی در ادامه افزود: کمیته مشاغل سخت و زیان آور با حضور 5 نفر شامل نماینده اداره کار، نماینده تامین اجتماعی، نماینده معاونت بهداشتی، نماینده کارفرمایان و نماینده کارگران در مرکز استان برگزار می شود و چنانچه کارگری 20 سال بصورت مستمر در مشاغل سخت اشتغال داشته باشد با 30 روز حقوق بازنشسته می شود.

شایان ذکر است سامانه تلفنی ۱۹۰ برای رسیدگی به شکایات مردمی به صورت 24 ساعته فعال می باشد که شهروندان عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با این سامانه تماس بگیرند.

 


١١:٤٠ - شنبه ٤ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٠٠٢    /    تعداد نمایش : ١٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: