چاپ        ارسال به دوست

پایش کشوری مرکز مشاوره هپاتیت دانشگاه

 

دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه در مورد برنامه حذف هپاتیت Cگفت:

برنامه حذف هپاتیت C درایران تا سال 1410 شمسی به واسطه بهره گیری از داروهای موثر و کارآمد در دستور کار قرار گرفته است. ازطرف دیگر با برنامه های جامع، واکسیناسیون هپاتیت B درنوزادان و گروه های پرخطر، شیوع هپاتیت B درکشور رو به کاهش است و کنترل آن جزء اهداف عالی نظام سلامت می باشد.

وی افزود: بی شک دستیابی به این اهداف مهم نیازمند ارتقاء سطح دانش جامعه و ایجاد فرهنگ آگاهی از هپاتیت، آموزش و بیماریابی فعال درگروه های پرخطر به ویژه بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، معتادان تزریقی و افراد با سابقه زندان بوده، به طوری که می توان با همکاری همه جانبه تمامی ارگان های مسئول به هدف حذف هپاتیت c دروقت مقرر نائل آمده وشاهد کاهش بیشتر هپاتیت B و C  درجامعه باشیم.

در این راستا در تاریخ های 19 و 20  مرداد ماه  1398 مرکز مشاوره هپاتیت  دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در  فاصله  کمتر از 2 ماه توسط تیم پایش کشوری با حضور آقای دکتر رمضانی مسئول واحد هپاتیت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت متبوع و کارشناس ارشد برنامه وزارتی سرکار خانم نمازی مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت.

در این پایش ضمن آموزش کادر مرکز مشاوره (کارشناس و پزشک)، نقاط قوت حوزه دانشگاه شامل: برخورداری از فضای فیزیکی مناسب، پرسنل مجرب، ارتباط مناسب خیرین سلامت با دانشگاه و تجهیزات آزمایشگاهی (PCR) - که تا کنون بیماران برای مراحل درمان خود مجبور به رفتن به استانهای هم جوار و یا مشهد بودند- توسط ایشان مثبت ارزیابی شد و از فعالیت های انجام شده تقدیر بعمل آمد. 

 

 

 


١٣:٤٠ - چهارشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٥٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: