چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه تربیت مربی مهارت های زندگی

به همت گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی کارگاه تربیت مربی مهارت های زندگی برای کودکان 6 تا 12 سال با حضور روانشناسان شاغل در معاونت بهداشتی و مشاوران آموزش و پرورش به مدت 2 روز برگزار شد.

دکتر رادفر مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی هدف از برگزاری کارگاه را توانمندسازی روانشناسان حوزه معاونت بهداشتی و کارشناسان آموزش و پرورش که ارتباط نزدیک­تری با کودکان گروه سنی 6 تا 12 سال دارند بیان کرد و افزود: کاربرد مهارتهای زندگی نقش مؤثری در پیشگیری از بروز اختلالات رفتاری و آسیب های اجتماعی دارد به ویژه وقتی آموزش آن از دوران کودکی آغاز گردد.

دکتر رادفر گفت: در همین راستا، آموزش مهارتهای زندگی به کودکان 6 تا 12 ساله جزئی از برنامه‌های مهم دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 مسئول گروه سلامت روان معاونت بهداشتی با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی، مهارتهای زندگی را «توانایی انجام رفتار سازگارانه و مثبت به گونه ای که فرد بتواند با چالش ها و ضروریات زندگی روزمره کنار بیاید» تعریف کرده است، گفت: آموزش مهارت­های زندگی از اجزای پیشگیری اولیه در خدمات سلامت روان محسوب می­گردد.

مهارت­های خودآگاهی، حل مساله و تصمیم‌گیری، برقراری ارتباط، مهارت بیان احساسات و هیجانات، دوست یابی و بیان قاطعانه همراه با کارگروهی برای هر مهارت از جمله مواردی بود که در این کارگاه 2 روزه توسط کارشناسان دوره دیده، آموزش داده شد.
لازم به ذکر است این کارگاه با این سبک و شیوه آموزشی برای اولین بار است که در منطقه غرب خراسان رضوی برگزار گردیده است.


١١:٢٧ - چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٥٢٧    /    تعداد نمایش : ٣٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: