چاپ        ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت روز زن و تجلیل از بانوان نمونه برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز زن و تجلیل از بانوان نمونه با حضور سرکار خانم دکتر محمدی مشاوروزیر بهداشت در امور زنان و خانواده ،مسئولین و بانون شاغل در دانشگاه برگزار شد .

مشاور وزیر بهداشت در امور زنان و خانواده در  این مراسم  اظهار داشت : اشتغال بانوان در پستهای میانی به بالا و مدیریتی هنوز با حد مطلوب فاصله دارد.

دکتر ساره محمدی عنوان کرد : دولت دوازدهم نسبت به واگذاری حدود 30 درصد پستهای کلیدی و مدیریتی به بانوان توجه خاصی دارد و وزیر بهداشت بر این باور است که از اعتماد به بانوان نتیجه مثبتی حاصل شده است.

وی افزود : در ماههای اخیر نیز تعدادی از وزیران با اشاره به مزایای مدیریت بانوان اظهار داشتند بانوان کمتر دچار مفاسد اقتصادی می شوند.

 دکتر محمدی تصریح کرد : هنوز سقف های شیشه ای و موانعی برای پیشرفت زنان در کشور وجود دارد لذا باید باورهای اشتباه برداشته شوند.

دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه در مراسم گرامیداشت روز زن و تجلیل از بانوان نمونه  عنوان نمود : بی شک انتخاب میلاد حضرت فاطمه (س) به عنوان روز زن ، تکریم و بزرگداشت و احترام نسبت به زن و مادر است و نیز فرصتی است که در این " آینه خدای نما " بنگریم و "فاطمی شدن "  را به مجاهدت طلب کنیم و با اخلاق بهشتی بنت نبی اکرم (ص) شبیه تر گردیم.

وی افزود : امید است همه بانوان گرامی بانو فاطمه زهرا(س) را در تمام کارها و همچنین در زندگی شخصی ،اجتماعی و کاری ایشان را الگو قرار دهند.

دکتر مسلم عناوان کرد : یکی از علت های اکثر معضلات و مسائل اجتماعی توجه نکردن آقایان و خانم ها به نقشه الگو و تربیتی خودشان که یکی از منش های ویژه حضرت زهرا (س) به شمار می آید است.

وی افزود: بانوان نقش بسیار موثری در کاهش مشکلات اجتماعی می توانند ایفا کنند و اگر به نقش الگویی و تربیتی خود عمل کنند بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی برطرف خواهد شد.

رئیس دانشگاه تصریح کرد : انشالله امید است که در باقیمانده سال جاری با اعتباراتی که به وزارت بهداشت و دانشگاهها تخصیص می یابد بدهی ها پرداخت شود و کمی مشکلات کم رنگ تر گردد.

وی در پایان افزود: برای گذر از مشکلات موجود در دانشگاه مهمترین موضوع این است که خودمان را یک خانواده تلقی کنیم و اگر خوبی خودمان را میخواهیم باید آن را در خوبی دانشگاه جستجو کنیم و در حال حاضر در شرایط خوبی به سر نمی بریم و باید منابع صرفه جویی و بهینه هزینه شوند.

گفتنی است : در این مراسم از34نفر بانو نمونه دانشگاه تقدیر شد.١٢:٥٩ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٨٠٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: