چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی و توجیهی ویژه صنف عطاری های سبزوار

روابط عمومی / کارگاه آموزشی و توجیهی ویژه صنف عطاری های سبزوار با حضور مسئولین دانشگاه، مسئول سلامتکده طب سنتی توسط معاونت درمان دانشگاه، 13 آذر ماه سال جاری برگزار شد.

مدیر درمان دانشگاه در این کارگاه آموزشی با تاکید بر اینکه تنها مکان قانونی و مجاز عرضه دارو، داروخانه ها هستند اظهار داشت: عطاری ها مجاز به فروش و عرضه دارو اعم از گیاهی و شیمیایی نیستند و تنها می توانند گیاهان دارویی را عرضه نمایند.

دکتر داود سروش مدیر درمان دانشگاه با اشاره به مضرات مکمل های انرژی زا و پروتئینی و دارو های غیر مجاز و تقلبی گفت: عرضه و توزیع دارو و مکمل های غیر مجاز تهدیدی جدی برای سلامی جامعه بوده و مصرف آنها عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کنندگان به دنبال خواهد داشت.

در ادامه کارگاه مسوول سلامتکده طب سنتی ، ضمن درخواست تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولتی در اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از طب سنتی، مواردی را در زمینه چهارچوب فعالیتی عطاری ها برابر ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود.

همچنین در این کارگاه مدیر حراست و کارشناس حقوقی به توضیح مواد قانونی برخورد با تخلفات و دخالت در امور پزشکی پرداختند  و در پایان از سلامتکده طب سنتی بازدید به عمل آمد.

شایان ذکر است؛ سلامتکده طب سنتی دانشگاه از سال 1394 مشمل بر بخش های مختلف درمانی از قبیل ویزیت بیماران، انجام حجامت، فصد، زالو  با حضور پزشکان متخصص طب سنتی افتتاح و در حال حاضر در دو شیفت صبح و عصر به ارائه خدمات می پردازد.

 اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار باشماره تلفن 44011066   آماده دریافت اخبار مداخلات غیر مجاز در کلیه امور پزشکی است.١٥:٤١ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٧٥٢٣    /    تعداد نمایش : ٩١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: