چاپ        ارسال به دوست

در ادامه برنامه سفر یک روزه تیم وزارت بهداشت از سبزوار صورت گرفت؛

دیدارقائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت دانشجویی وزارت بهداشت با رئیس دانشگاه

در ادامه برنامه سفر یک روزه تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سبزوار، شامگاه سه شنبه ۱۸ مهر ماه، دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت با حضور در دفتر دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مفدا، در ادامه برنامه سفر یک روزه تیم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سبزوار، شامگاه سه شنبه ۱۸ مهر ماه، دکتر حسام الدین علامه  قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت با حضور در دفتر دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، با وی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر علامه در این دیدار یک ساعته که در حضور مهندس محمد مهرپویان معاونت فرهنگی و دانشجویی سبزوار و برخی از مدیران دانشگاه صورت گرفته، دقایقی به ایراد سخن پرداخت و در خصوص وضعیت این دانشگاه صحبتهایی ارایه کرد.

وی به زیبایی و ساخت دانشگاه اشاره کرد و افزود: البته نواقص زیادی هم وجود دارد که باید با تلاش و همت مسئولان دانشگاه این نواقص برطرف شود.

علامه بر لزوم توجه به تقویت زیرساخت های حوزه فرهنگی در فضاهای دانشگاه تاکید کرد و گفت: ما باید سرمایه گذاری های بیشتری نسبت به حوزه فرهنگی در محیط دانشگاه کنیم و دانشجویان را با ابعاد مختلف فرهنگی آشنا و آنها را در مسیر پویایی، هدایت کنیم.

وی گفت: دغدغه ما این است که در عمران و ساخت و ساز سرمایه گذاری های کافی انجام شده است اما نیاز داریم در زمینه فرهنگی و تقویت تشکل ها و  کانون های فرهنگی در محیط و فضاهای دانشگاهی تلاش های مضاعفی انجام دهیم و در این مسیر وقت و سرمایه گذاری بیشتر کنیم.

علامه اظهار کرد: اگر ما حوزه فرهنگی را بستر سازی نکنیم دانشجو یا افسرده می شود و یا دیگر استعدادهای خود را شکوفا می کند که قطعا این مساله آسیب های زیادی به دانشجو وارد می کند.

قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بحث  جنگ نرم دشمن اشاره کرد و گفت: روز به روز دانشجویان عوض می شوند و بحث جنگ نرم هم کاملا مشهود است و نیاز است که بیشتر در حوزه فرهنگی و مقابله با جنگ نرم در فضاهای دانشگاهی کار کنیم. ما باید شاخص های مهمی را در نظر بگیریم و سیاست ما این است که در دانشگاه، دانشجویان بتوانند کارهای مختلفی را انجام دهند و در تشکل های مختلف، به فعالیت بپردازد آن هم در وزارت بهداشت که نیروی تربیت شده کاملا کارآمدیی دارد و دانشجویان آن آینده سازان نظام سلامت خواهند بود

در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی وزارت بهداشت به سبزوار ، نشست با کارکنان معاونت فرهنگی ودانشجویی دانشگاه 

در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، نشست با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه دیروز  سه شنبه ۱۸ مهر ماه با حضور دکتر حسام الدین علامه قائم مقام برنامه ریزی ونظارت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پردیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

به گزارش مفدا، در ادامه سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، نشست با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه دیروز  ۱۸ مهرماه با حضور دکتر حسام الدین علامه قائم مقام برنامه ریزی و نظارت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پردیس دانشگاه برگزار شد.

دکتر حسام الدین علامه قائم مقام برنامه ریزی ونظارت معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت در جمع کارکنان و کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گفت: هدف از برگزاری این نشست، معرفی همکاران حوزه رفاهی، فرهنگی، قرآنی، دانشجویی و حوزه فعالیت شان و همچنین رفع مشکلات است.

وی گفت: این سفر بیشتر به منظور آشنایی با نقاط ضعف و قوت مدیریت حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه  فارغ از شخص مدیر یا معاون دانشگاه است و اینکه آیا بودجه کافی و منابع فیزیکی و انسانی لازم در دانشگاه وجود دارد یا خیر؟

علامه خطاب به کارشناسان و مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه  گفت: داشجویان امانتی در دست ما هستند که باید کاری کنیم که وقتی وارد دانشگاه می شوند علاوه بر درس و متحوای علمی، ازنظر شایستگی های فردی، روحی، و نشاط روانی و معنوی در درجه بالاتری قرار گیرند و وقتی از دانشگاه خارج می شوند و تحصیل شان به پایان می رسد آماده ورود به جامعه از نظر هویت حرفه ای، شغلی و زندگی اجتماعی شوند.

وی با بیان اینکه باید برای رسیدن به نقطه مطلوب بعد از شناسایی نقاط ضعف باید برنامه ریزی صورت گیرد، گفت: یکی ازمهمترین ارکان برای رسیدن به اهداف مورد نظر منابع انسانی است.

علامه تاکید کرد: امروز قطعا یک ناظمه خوابگاهی ویک کارشناس حفاظت فیزیکی خوابگاهی تا کارشناس فرهنگی و قرانی و مشاوره و مدیران ارشد اینحوزه نباید بدون شاخص انتخاب شوند.

علامه به ایراد سخنانی راجع به نشاط روحی و معنوی دانشجو و دانشگاه پرداخت و به ضرورت داشتن برنامه در دنیای ارتباطات با توجه به آموزه های علمی و دینی اشاره کرد  و یکی از مهم ترین ارکان برای رسیدن به اهداف را منابع انسانی عنوان کرد.

قائم مقامه نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: مدیران ارشد و حتی ناظمه خوابگاهی نباید بدون شاخص  و به طور نامتناسب انتخاب شوند و لازم است که از قبل آموزش های لازم را متناسب با نیاز زمان داشته باشند.

وی افزود: جامعه ما دارد از سنتی به سمت مدرنیته پیش می رود و باید تلاش کنیم آموزه های دینی و طی خود را با جامعه جدید تطبیق دهیم.پس لازم است دوره های توانمندسازی برای مسئولین اجرا شود.

علامه گفت: سه نکته به عنوان کارشناس فرهنگی وجود دارد. بر اساس واقعیت این است که امروز نمی توانیم به وعظ و سخنرانی به تنهایی جایگاه دهیم.

علامه خاطرنشان کرد: اگر مداخله ما در امور فرهنگی حامی و مستقیم و رفع تکنیکی باشد گاهاً نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. بنابراین مداخلات ما باید طوری باشد که دانشجو احساس برادری و دوستی با ما داشته باشد.

وی بر لزوم دادن اعتماد به دانشجویان تاکید کرد وگفت: بعضا رفتارهای کلیشه ای انجام شده و فضای بی اعتمادی بین دانشجوی جوان و مسئولین انجام شده. بعضی ها بد سلیقه ای می کنند و حوزه اجرا و ریاست را مقدس می دانند در صورتیکه این نیست معصومین ما نقد را پیشنهاد می کنند و ما هم خوب است که انتقاد پذیر باشیم.

علامه بر واگذاری کار به دانشجو تاکید کرد و گفت: اگر می خواهیم به عنوان کارشناس فرهنگی موفق باشیم باید به دانشجو اعتماد کنیم و کار را به خود دانشجو واگذار کنیم و اگر اشتباه کرد دوستانه و برادرانه و خواهرانه به او کمک کنیم.

وی بسترسازی را یکی از اولویت های اصلی عنوان کرد و گفت: در سال های اخیر سعی شده تا دانشجویان کار فرهنگی انجام دهند ما معتقد نیستیم که هنر برای هنر است. ما باید کاری کنیم که دانشجویان حرف ما را به بقیه دانشجویان در قالب کارهای فرهنگی ارائه دهند. و در آخر دکتر علامه از کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی تشکر کردند. ایشان هدف از سفر به دانشگاهعلوم پزشکی سبزوار را بازدید از بسترسازی های موجود قید کردند.

در ادامه این نشست کارشناسان و مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مشکلات خود در زمینه خوابگاهی، رفاهی، صنفی، پایش سلامت روان، و... را در حضور دکتر علامه مطرح کردند.

 تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سرپرستی دکتر علامه، قائم‌مقام برنامه ریزی ونظارت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ظهر امروز به منظور بررسی وضعیت موجود و شناسایی مشکلات و موانع حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار وارد این دانشگاه شد.

این تیم به سرپرستی دکتر علامه در بدو ورود نشستی صمیمانه با کارشناسان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار کرد و کارمندان این معاونت به بیان مهم‌ترین مطالبات و دغدغه‌های خود پرداختند. 


٠٨:٠٧ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٧١٦٦    /    تعداد نمایش : ٦٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: