چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

ارائه خدمات درمانی به 850 بیمار خاص و صعب العلاج در سبزوار

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: این دانشگاه به 850 بیمار خاص،صعب العلاج و پیوندی خدمات درمانی و دارویی  ارائه می دهد.
وبدا سبزوار/ دکتر محمد نعمت شاهی همزمان با 18 اردیبهشت ماه روز بیماری های خاص و صعب العلاج در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: بیماری های خاص وصعب العلاج به دلیل مزمن بودن بیماری و باتوجه به پیچیدگی های خدمات تشخیصی ،درمانی و توانبخشی ،هزینه های فراوانی به نظام سلامت وخانواده ها تحمیل می کنند.
وی افزود: در سال های اخیر اقدامات قابل توجهی در زمینه تامین دارو، ارایه بسته حمایتی بیماران خاص، ساخت تجهیزات و آموزش و تعلیم نیروهای متخصص انجام شده است.
معاون درمان دانشگاه اضافه کرد : براساس تعریف وزارت بهداشت، چهار بیماری تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و ام اس جزء بیماران خاص و بیماری‌های متابولیک،سرطان، اتیسم، ای بی و سیستیک فیبروزیس نیز در گروه  بیماری‌های‌ صعب العلاج دسته‌بندی می شوند.
دکتر نعمت شاهی ادامه داد :درهمین راستا مرکز آموزشی درمانی واسعی به عنوان مرکز جامع مراقبت بیماران خاص و صعب العلاج سبزوار، مطابق با بسته های حمایتی و دستورالعمل های ابلاغی، خدمات تشخیصی ،آزمایشگاهی، تصویربرداری، دارویی و درمانی را به  بیماران خاص و صعب العلاج ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 850 بیمار خاص،صعب العلاج و پیوندی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار قرار دارند،تصریح کرد: از این تعداد 69نفر بیمارتالاسمی و هموفیلی می باشند که خدمات دارویی و درمانی نظیر تزریق خون و فرآورده های انعقادی، ویزیت پزشک ، مراقبت های پرستاری وآموزش های مورد نیاز را دریافت می نمایند.
وی  با اشاره به اینکه  170 بیمار مبتلا به ام اس تحت پوشش این دانشگاه قراردارند، اظهار کرد: این بیماران خدمات تشخیصی نظیر ام آر آی، خدمات بستری وآزمایشگاهی و خدمات فیزیوتراپی را در مرکز آموزشی درمانی واسعی و کلینیک ویژه دانشگاه و داروی مورد نیاز خود را از داروخانه دولتی ولیعصر دریافت می نمایند.
معاون درمان دانشگاه گفت:همچنین سیستم ارجاع مشاوره های تخصصی و فوق تخصصی  بر اساس فرآیندهای تعریف شده و شفاف ،در مراکز در مانی تابعه و طبق بسته های حمایتی به همه بیماران خاص،صعب العلاج ارائه می گردد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزواراضافه کرد: خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی به بیماران کم توان ذهنی و جسمی- حرکتی در نخستین مرکز دولتی خدمات دندانپزشکی بیماران خاص ودومین اتاق عمل دندانپزشکی شرق کشور در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه ارائه می گردد.
دکتر نعمت شاهی با بیان اینکه بیماران خاص , بیش ازبیماران دیگر نیازمند توجه هستند،خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برآن است تا با حفاظت مالی و ارائه خدمات باکیفیت ومطلوب، این بیماران جز رنج بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به آموزش و فرهنگ سازی در زمینه بیماری های خاص و صعب العلاج تصریح کرد: هیچ چیزی به جز پیشگیری، آموزش و تغییر سبك زندگی قادر نخواهد بود، از رشد و پیشرفت بیماری های خاص جلوگیری كند.


١٨:٠٧ - پنج شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١١٧٤٠    /    تعداد نمایش : ١٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: