چاپ        ارسال به دوست

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد؛

انجام بیش از 250 بازدید توسط کارشناسان نظارتی / پلمپ 15مرکز مداخله گر در امور درمان

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: کارشناسان نظارت بر درمان از ابتدای سال جاری در راستای نظارت و بازرسی از مراکز درمانی و رسیدگی به شکایات اقدامات گسترده‌ای را انجام داده اند.

به گزارش وبدا/ دکتر داود سروش در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: ازابتدای سال جاری تاکنون بیش از 250 مورد بازدید از مراکز درمانی،طب سنتی،دندانپزشکی ها،آرایشگاهها و مراکز زیبایی، مطب ها و موسسات آموزشی توسط کارشناسان اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار انجام گرفته است.

وی افزود: در این مدت کارشناسان نظارت بردرمان در بازرسی ها و بازدید های مستمر و پیگیری گزارش های مردمی  موفق به شناسایی و پملپ 15 مرکز مداخله گر در امور درمان شدند.

مدیر درمان دانشگاه با اشاره به صدور 46 مورد تاییده سابقه فعالیت حرفه ای پزشکان،اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون 22 مورد تائید محل مطب‌ها و موسسات ،تعداد92 مورد نظارت بر تعرفه در مراکز و بیش از 17 مورد مجوز ام ام تی صادر شده است.

دکتر سروش بابیان اینکه طبق ماده 3 قانون مقررات امور پزشکی ودارویی هرگونه فعالیت آرایشگاه های زنانه در امور پزشکی غیرمجازاست،ادامه داد: انجام تاتو و خالکوبی، بوتاکس، تجویز وفروش داروهای لاغری و چاقی، و بسیاری دیگر از موارد نمونه‌ای از دخالت آرایشگران در امور پزشکی می باشد که طی این مدت به12 مرکز زیبایی و آرایشگاه تذکر کتبی داده است.

مدیر درمان دانشگاه با اشاره به افزایش مراکز غیر مجاز و مداخله گر در امور طب سنتی،بیان داشت:اعمال غیر مجاز مانند زالو درمانی ، حجامت و فروش داروهای دست ساز و غیر مجاز،تجویز کرم ها و دارو های مختلف از جمله اقداماتی است که بدون هیچ مدرک علمی و قانونی در این مراکز متخلف انجام می گرفت که در حال حاضر 6پرونده جهت پلمپ توسط مراجع قضایی در دست بررسی و یک مرکز مداخله گر در امور درمان و دارویی در این مدت تعطیل شده اند.

وی با بیان اینکه مداخله در امور دندانپزشکی و دندانسازی و ساخت پروتزهای دندان یکی از مواردی است که متاسفانه در سطح کشور همواره بیماران با آن مواجه هستند و سبزوار نیز از این موضوع مستثنی نیست،تصریح کرد: به منظور جلوگیری از این مداخله ها و همچنین برخورد با این موضوع واحد نظارت بردرمان معاونت درمان دانشگاه همواره فعال بوده و با بازدید های پی در پی موفق به شناسایی 9دندانپزشکی غیرمجاز و پلمپ 2مرکز شده اند.

دکتر سروش با بیان اینکه هنگام مراجعه به مراکز چه کلینیک های درمانی و چه مطب ها بایدمجوز و پروانه کار آن مرکز در معرض دید باشد،اظهار کرد: در موارد متعدد افرادی خود را به عنوان پزشک معرفی می کنند و پس از ارجاع شکایات بیماران مشخص می شود که وی پزشک نبوده یا صلاحیت لازم را در آن حوزه تخصصی نداشته است.

وی تاکید کرد: تابلوی یک مطب یا کلینیک نباید ملاک انتخاب مردم باشد و مراجعه کنندگان حتما باید مطمئن شوند که این مراکز مجوزهای لازم را برای فعالیت در عرصه های تخصصی دارند و توصیه اکید ما به مردم این است که حتی در صورت مشاهده مجوز، برای حصول اطمینان از سازمان نظام پزشکی استعلام کنند.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطر نشان کرد : شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مراکز غیر مجاز و افراد فاقد صلاحیت قانونی در امور درمانی با شماره 44011066 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نسبت به تعطیلی و معرفی به مراجع قضایی اقدام لازم صورت گیرد. 

 


١٣:٤٩ - چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٦٢٣    /    تعداد نمایش : ٥٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: