چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

فعالیت 5 کلینیک آموزشی و مشاوره‌ای تغذیه با شیر مادر در سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با هدف آموزش و مشاوره‌ تغذیه با شیر مادر،5 کلینیک در واحد های تابعه دانشگاه در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش خدمات رایگان به مادران باردار ارائه می دهند.

به گزارش وبدا /دکتر فاطمه نوده ضمن اشاره به هفته جهانی تغذیه با شیر مادر،در گفتگو با وبدا اظهار کرد: با توجه به اهمیت افزایش آگاهی و توانمندسازی در امر شروع و تداوم شیردهی، این کلینیک ها مادران باردار را برای آشنایی و آمادگی در امر شیردهی به صورت رایگان آموزش ومشاوره می دهند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از شیر مادر و تأثیر بسزای آن در مراحل مختلف رشد کودک، افزود: بهترین زمان و یا به اصطلاح زمان طلایی برای آموزش و شروع شیردهی در 24 ساعت اول بعد از تولد می باشد که لازم است پس از تولد نوزاد، حمايت و آموزش مادر مورد توجه خاص قرار گيرد و مادر و شيرخوار مورد پيگيری قرار گیرند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سبزواراضافه کرد:تمام مادران باردار و مادران شیرده که در امر شیردهی دچار مشکل شده‌اند می‌توانند با مراجعه به این کلینیک ها از اطلاعات لازم و مفید و خدمات مشاوره ای رایگاه بهره مند شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزواربیان داشت: برگزاری کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر ، ارزشیابی مستمر بیمارستانهای دوستدار کودک ، ارائه خدمات آموزشی به مادران باردار و مادران شیرده  و برگزاری کارگاه های عملی با حضور مربی ارشد کشوری از جمله اقدامات انجام شده در راستای تغذیه با شیر مادر می باشد.

 

 


١٣:١٥ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٥١٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: