يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩
پیوندهای مهم


 
پیوندهای مفید

عنوان

 • با ابلاغ معاون آموزشی دانشگاه، معاون آموزشی و پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارمنصوب شد.

 • آخرین تصمیمات درباره نحوه پذیرش دانشجوی پیش کارورزی و علوم پایه
  معاونت آموزشی وزارت بهداشت آخرین تصمیمات این معاونت در خصوص نحوه پذیرش علوم پایه و پیش کارورزی را اعلام کرد

 • برگزاری پنجمین سال متوالی طرح شهید احمدی روشن توسط بنیاد ملی نخبگان

 • رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی: ۱۴۶۲ نفر در آزمون فلوشیپ پزشکی ثبت نام کردند
  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: یک‌هزار و ۴۶۲ نفر در آزمون فلوشیپ پزشکی ثبت نام کرده‌اند.

 • دستور العمل برخورد با تقلب امتحانی دانشجویان ابلاغ شد
  دستور العمل مشترک وزارت علوم و بهداشت در مورد رسیدگی به تخلفات آموزشی و اداری از جمله تقلب در آزمون‌ها و فعالیت‌های پژوهشی ابلاغ شد.

اخبار > جذب بیشتر دانشجویان نوورود در ترم دوم دانشگاه‌ها


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت آموزشی؛

جذب بیشتر دانشجویان نوورود در ترم دوم دانشگاه‌ها

دکتر علی اکبر حقدوست در مورد آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: در دوره های گذشته اگر دانشجویان ورودی جدید دانشگاه ها تا ۲۰ درصد در بهمن ماه جذب می شدند، این درصد در سال تحصیلی آینده به حدود ۴۰ درصد افزایش می یابد.

وی افزود: به منظور رعایت برخی ضوابط از جمله موارد بهداشتی تا جایی که امکان دارد در ترم تحصیلی مهرماه ۹۹ دانشجویان جدید کمتری نسبت به سال گذشته، تحصیل خود را آغاز می کنند به عبارتی بخشی از پذیرش ورودی های جدید به ترم بهمن منتقل می شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: در سال های تحصیلی گذشته، بیشتر دانشجویان جدید در ترم اول وارد دانشگاه های پزشکی می شدند، اما امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، پذیرش دانشجویان جدید در ترم ۲ (بهمن ۹۹) نسبت به سال های گذشته افزایش می یابد.

حقدوست تصریح کرد: البته این موضوع به معنی جذب نکردن دانشجو در ترم اول نیست و تعدادی از دانشجویان جدید در مهرماه مشغول آموزش و یادگیری در رشته های مختلف علوم پزشکی در دانشگاه ها می شوند.

وی تاکید کرد: شرایط آموزش ایجاب نمی کند که اکثریت دانشجویان علوم پزشکی در بهمن ماه پذیرش شوند یا به عبارتی با توجه به امکانات موجود، اکثریت دانشجویان نمی توانند آموزش خود را از بهمن ماه آغاز کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه ها آکادمی رعایت پروتکل های بهداشتی در کلاس های درس در سال تحصیلی آینده را خواهند داشت، گفت: با تمام توان در تلاش هستیم این موضوع در دانشگاه ها محقق شود.

حقدوست افزود: تلاش می کنیم هم کیفیت آموزش مجازی را ارتقا دهیم و هم زیرساخت های لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در کلاس های درس  علوم پزشکی را فراهم کنیم و از طرفی با تمام توان در تلاش هستیم تجهیزات ایمنی لازم را تهیه کنیم تا دانشجویان با آرامش به فراگیری علوم بپردازند.

وی ادامه داد: دانشگاه های علوم پزشکی با تمام توان و ظرفیت تلاش می کنند تا شرایط مطلوبی را برای تمامی دانشجویان فراهم کنند.


١٢:٠٥ - يکشنبه ٨ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١١٩٢٠    /    تعداد نمایش : ١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 


   
   
   


سبزوار،بلوار توحید شهر،بالاتر ازمزار شهدای گمنام،ساختمان پردیس دانشگاه،معاونت آموزشی

05144018300-6 کد پستی: 9613873136 - صندوق پستی: 319

info@medsab.ac.ir