چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧
پیشینه دانشکده پزشکی

پیشینه دانشکده پزشکی

  • سایت دانشکده پزشکی در سال 1394 به همت ریاست دانشکده بازنگری و به روز رسانی شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با موافقت رسمی شورای گسترش و برنامه ریزی کشور درسال 87 راه اندازی شد که از همان ابتدا آموزش پزشکی به صورت ادغام افقی و عمودی در این دانشکده صورت می­گیرد.

در اسفندماه سال 94 تمامی اولین ورودی­های دانشکده پزشکی سبزوار با موفقیت فارغ التحصیل شدند. ساختمان جدید دانشکده پزشکی در محل پردیس دانشگاه در ابتدای سال 1395 به مرحله افتتاح و بهره برداری رسید.

پیرو جذب نیروهای فوق تخصصی در رشته­های بالینی و ارتقا آموزش بالینی در سال 1395 شورای گسترش و برنامه ریزی کشور موافقت خود را جهت اخذ رشته دستیاری کودکان و MPH پزشکی خانواده اعلام نمودند.

این دانشکده مجهز به آزمایشگاه­های بیوشیمی، بافت شناسی، فیزیولوژی، انگل شناسی و قارچ شناسی، میکروب شناسی، ایمونولوژی، سالن تشریح، سالن مولاژ و مراکز تحقیقاتی سلولی مولکولی، طب سنتی و ژنتیک، قرآن پژوهی، بیوانفورماتیک، سلامت سالمندان و عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت می­باشد. همچنین کتابخانه با فضایی بالغ بر 600 مترمربع شامل 14000 عنوان و 40000 جلد کتاب فارسی و 2300 عنوان و 3450 جلد کتاب لاتین، 200 مجله فارسی و 80 مجله لاتین و امکان دسترسی به کتابخانه دیجیتال و نیز لابراتوار زبان، سالن کنفرانس، سایت کامپیوتر و واحد فناوری اطلاعات می­باشد.

چهار بیمارستان آموزشی در حال حاضر تحت نظارت این دانشکده مشغول به فعالیت می­باشند.

بیمارستان واسعی شامل تخصص­های داخلی، طب اورژانس، عفونی، بیماری­های مغز و اعصاب، روانپزشکی و اورولوژی بیمارستان امداد شامل تخصص­های ارتوپدی، جراحی، جراحی پلاستیک، جراحی مغز و اعصاب، طب اورژانس و تروما و بیمارستان مبینی شامل تخصص­های زنان و زایمان، NICU نوزادان و بیمارستان حشمتیه شامل تخصص­های اطفال، چشم، گوش و حلق و بینی، قلب، آنژیوگرافی و جراحی قلب باز می­باشد.

لازم به ذکر است که رشته کارشناسی ارشد فیزیولوژی نیز در این دانشکده پزشکی دایر است؛ که اولین ورودی­ آنها در تابستان سال 95 فارغ التحصیل می­شوند. همچنین تا هنگام اخذ مجوز دانشکده دندانپزشکی، دو رشته کارشناسی پروتزهای دندانی و کاردانی سلامت دهان نیز تحت پوشش دانشکده پزشکی فعالیت می­کنند؛ که اولین ورودی رشته کارشناسی پروتزهای دندانی در بهمن ماه سال 95 فارغ التحصیل می­شوند.

منو اصلی
دسترسی سریع

   
   
   
  سبزوار،بلوار توحید شهر،بالاتر ازمزار شهدای گمنام،ساختمان پردیس دانشگاه،معاونت آموزشی
05144011300-6        

 فرم تماس با ما

         
 

کد پستی: 9613873136 - صندوق پستی: 319

M.S@medsab.ac.ir