پیوندها


 
حدیث
 • برگزاری مراسم نمادین آغاز هفته سلامت درشهرستان جوین
  سلامت برای همه در همه جا

 • همایش خانوادگی شهرستان جوین به مناسبت آغاز هفته سلامت
  سلامت برای همه

 • تشکیل اولین جلسه کارگروه سلامت شهرستان جوین
  دکترقزلقارشی: امیدواریم در سال 97 به سمت اجتماعی شدن سلامت پیش برویم

 • برگزاری آزمون مرحله انفرادی دهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان همزمان با سراسر کشور
  آزمون مرحله انفرادی دهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوارهمزمان با سراسر کشور در محل پردیس آموزشی دانشگاه برگزار شد.

 • فرا رسیدن با شکوه اعیاد شعبانیه را ارج می نهیم.روابط عمومی معاونت آموزشی

اخبار > اولین عمل لاپاراسکوپی در شهرستان جوین با موفقیت انجام شد


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جوین خبرداد:

اولین عمل لاپاراسکوپی در شهرستان جوین با موفقیت انجام شد

رئیس بیمارستان قمر بنی هاشم  از انجام عمل کیسه صفرا با دستگاه لاپاراسکوپی  برای اولین بار در بیمارستان قمر بنی هاشم شهرستان جوین خبر داد .

روابط عمومی بیمارستان قمر بنی هاشم جوین / دکتر علی یزدانی ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت : با توجه به نیاز مردم منطقه به انجام اعمال لاپاراسکوپی و عدم مراجعه مردم به شهرستان های مجاور این واحد با مشارکت بخش خصوصی  راه اندازی شد .

وی با اشاره به اینکه از توان بخش خصوص در این خصوص استفاده شده است اما کلیه هزینه های بستری و درمانی بیمار بر اساس تعرفه دولتی اجام می شود .

رئیس بیمارستان قمر بنی هاشم در پاسخ به سوالی مبنی بر درصد شیوع این بیماری ها در شهرستان جوین و لزوم وجود دستگاه لاپاراسکوپی در این بیمارستان بیان کرد: با وجود این دستگاه در بیمارستان روزانه به طور میانگین حداقل چهار عمل لاپاراسکوپی قابلیت انجام را دارد و تا کنون به دلیل عدم وجود این دستگاه بیماران مجبور بودند به شهرستان های مجاور مراجعه کنند.
وی گفت: مراجعه به شهرستانهای مجاور علاوه برخطرات جاده ای هزینه هایی را برای بیماران و همشهریان به بار می آورد که وجود این دستگاه باعث می شود تا هم هزینه های بیماران کاهش یابد و هم افرادی که مایل به جراحی با لاپاراسکوپی هستند در بیمارستان شهر خودشان مورد جراحی قرار بگیرند.

دکتر یزدانی تصریح کرد: با وجود متخصصان جراحی عمومی در طول ماه این اعمال به صورت منظم برای بیماران این منطقه انجام می شود .

در ادامه دکتر علی دکتر پاکدل متخصص جراحی عمومی بیمارستان قمربنی هاشم(ع)  با اشاره به انجام موفقیت آمیز جراحی لاپاراسکوپی در این بیمارستان اظهار کرد:  در این جراحی به جای برش ده الی پانزده سانتی شکم، در چند نقطه بسته به نوع عمل، با ایجاد برش های یک سانتی دستگاه هایی وارد بدن بیمار می شود و عمل به صورت بسته و با دستگاه و دوربین صورت می پذیرد.

 وی افزود: کاهش زمان بستری و شدت درد بیماران از جمله مزیت های لاپاراسکوپی است و علاوه بر این در برخی موارد از دستگاه های لاپاراسکوپی برای تشخیص بیماری نیز استفاده می شود.

 دکترپاکدل تصریح کرد: عمل کیسه صفرا، آپاندیسیت، فتق و در برخی موارد کیسه های تخمدانی با دستگاه های لاپاراسکوپی قابل انجام بوده و برای اولین بار در بیمارستان قمربنی هاشم(ع) جوین عمل کیسه صفرا با دستگاه لاپاراسکوپی با موفقیت صورت گرفت.

 


٠٩:٠٣ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٧٦٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٣٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/10/08 11:59
1
1
دست شما را اقاي دكتر پاكدل مي بوسيم كه دردي را از دل بكنفر بر مي داريد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: