• تقدیر از همکار روشندل دانشگاه/تقدیر روز عصای سفید در ساختمان اداری پردیس
  عصای سفید ، چشم بینای روشندلان روابط عمومی معاونت آموزشی وفرهنگی دانشجویی/ طی مراسمی از آقای احمد ایمانی همکار روشندل واحد اطلاعات ومخابرات حوزه معاونت های فرهنگی دانشجویی و موزشی تقدیر شد.

 • همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی وطب مکمل در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار می شود
  همایش ملی دانشجویی گیاهان دارویی وطب مکمل در21 آذرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار می شود

 • هم اندیشی کارگروه اعتلای اخلاق حرفه ای کلان منطقه ای 9 آمایشی کشور در سبزوار
  در راستای ارائه گزارش عملکرد صورت پذیرفت؛

 • بازدید اعضای هیات بورد مهندسی بهداشت محیط از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
  گامی مهم درراستای اعتلای رشته های آموزشی تحصیلی دانشگاهی وتوسعه وارتقای سطوح علمی ، آموزشی وپژوهشی دانشگاه

 • مصاحبه اختصاصی با سرپرست اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه
  سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشجويي دانشگاه از برنامه هاي هفته سلامت با هدف ارتقا سطح سلامت روان دانشجویان خبر داد.

اخبار > اولین عمل لاپاراسکوپی در شهرستان جوین با موفقیت انجام شد


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جوین خبرداد:

اولین عمل لاپاراسکوپی در شهرستان جوین با موفقیت انجام شد

رئیس بیمارستان قمر بنی هاشم  از انجام عمل کیسه صفرا با دستگاه لاپاراسکوپی  برای اولین بار در بیمارستان قمر بنی هاشم شهرستان جوین خبر داد .

روابط عمومی بیمارستان قمر بنی هاشم جوین / دکتر علی یزدانی ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت : با توجه به نیاز مردم منطقه به انجام اعمال لاپاراسکوپی و عدم مراجعه مردم به شهرستان های مجاور این واحد با مشارکت بخش خصوصی  راه اندازی شد .

وی با اشاره به اینکه از توان بخش خصوص در این خصوص استفاده شده است اما کلیه هزینه های بستری و درمانی بیمار بر اساس تعرفه دولتی اجام می شود .

رئیس بیمارستان قمر بنی هاشم در پاسخ به سوالی مبنی بر درصد شیوع این بیماری ها در شهرستان جوین و لزوم وجود دستگاه لاپاراسکوپی در این بیمارستان بیان کرد: با وجود این دستگاه در بیمارستان روزانه به طور میانگین حداقل چهار عمل لاپاراسکوپی قابلیت انجام را دارد و تا کنون به دلیل عدم وجود این دستگاه بیماران مجبور بودند به شهرستان های مجاور مراجعه کنند.
وی گفت: مراجعه به شهرستانهای مجاور علاوه برخطرات جاده ای هزینه هایی را برای بیماران و همشهریان به بار می آورد که وجود این دستگاه باعث می شود تا هم هزینه های بیماران کاهش یابد و هم افرادی که مایل به جراحی با لاپاراسکوپی هستند در بیمارستان شهر خودشان مورد جراحی قرار بگیرند.

دکتر یزدانی تصریح کرد: با وجود متخصصان جراحی عمومی در طول ماه این اعمال به صورت منظم برای بیماران این منطقه انجام می شود .

در ادامه دکتر علی دکتر پاکدل متخصص جراحی عمومی بیمارستان قمربنی هاشم(ع)  با اشاره به انجام موفقیت آمیز جراحی لاپاراسکوپی در این بیمارستان اظهار کرد:  در این جراحی به جای برش ده الی پانزده سانتی شکم، در چند نقطه بسته به نوع عمل، با ایجاد برش های یک سانتی دستگاه هایی وارد بدن بیمار می شود و عمل به صورت بسته و با دستگاه و دوربین صورت می پذیرد.

 وی افزود: کاهش زمان بستری و شدت درد بیماران از جمله مزیت های لاپاراسکوپی است و علاوه بر این در برخی موارد از دستگاه های لاپاراسکوپی برای تشخیص بیماری نیز استفاده می شود.

 دکترپاکدل تصریح کرد: عمل کیسه صفرا، آپاندیسیت، فتق و در برخی موارد کیسه های تخمدانی با دستگاه های لاپاراسکوپی قابل انجام بوده و برای اولین بار در بیمارستان قمربنی هاشم(ع) جوین عمل کیسه صفرا با دستگاه لاپاراسکوپی با موفقیت صورت گرفت.

 


٠٩:٠٣ - سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٧٦٧٥    /    تعداد نمایش : ١٥٦٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/10/08 11:59
1
1
دست شما را اقاي دكتر پاكدل مي بوسيم كه دردي را از دل بكنفر بر مي داريد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

پیوندهای مفید


 
دسترسی سریع